Jak pozbyć się szkodników z działki?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak pozbyć się szkodników z działki?

Artykuł sponsorowany

Szkodniki w ogrodzie i na działce potrafią być utrapieniem każdego ogrodnika. Przeczytaj, jak skutecznie sobie z nimi poradzić.

Mrówki 

Mrówki potrafią szkodzić uprawom, zwłaszcza warzywom i roślinom ozdobnym, a także utrudniać wspólne grillowanie czy spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Mrówki potrafią żywić się młodymi pędami roślin, przesuszać ziemię, a także zanieczyszczać żywność w altance. Aby się ich pozbyć, warto stosować skuteczne środki na mrówki, najlepiej w pobliżu gniazda, w którym przebywa królowa i jej kolonia. Oprócz profesjonalnych preparatów możesz zastosować również proszek do pieczenia. Rozsyp go wokół sadzonek, które chcesz chronić przed inwazją mrówek. 

Ślimaki 

Duży problem w ogrodzie stanowią także ślimaki, które żywią się kwiatami, owocami, nasionami i bulwami. Potrafią zjeść młode rośliny aż po same korzenie, przez co szybko niszczą starannie wypracowane uprawy. Ślimaki pojawiają się zwykle w ogrodzie i na działce wieczorem lub po deszczu. Znakiem ich obecności są zwykle rozległe dziury w liściach. Dla pozbycia się niszczących uprawy ślimaków warto zastosować preparaty w formie płynu lub granulatu, które przy okazji nawożą rośliny. Szeroki wybór profesjonalnych środków, także tych trwałych i odpornych na wilgoć, znajdziesz na stronie: https://sklepvaco.pl/.

Mszyce 

Mszyce stanowią jedne z najpopularniejszych i najbardziej uciążliwych szkodników ogrodowych. To owady z rzędu pluskwiaków, które masowo żerują na roślinach uprawnych i ozdobnych, a nawet chwastach. Mszyce wysysają sok z roślin i pozostawiają po sobie wydzielinę, tzw. spadź. Owady te są niepożądane w ogrodzie, ponieważ nie tylko potrafią ograniczać wzrost i rozwój roślin, ale również mogą przenosić groźne choroby wirusowe. W celu ich zwalczenia można stosować metody naturalne, takie jak sadzenie czosnku, zapobieganie rozrastaniu się chwastów czy rozpylanie naparów z aksamitki, piołunu, czosnku, mniszka lekarskiego lub mydła potasowego. Alternatywę stanowią skuteczne preparaty chemiczne do spryskiwania, z których należy korzystać, stosując się zawsze do instrukcji i z zachowaniem dużej ostrożności. 

Ćma bukszpanowa 

Gąsienice ćmy bukszpanowej potrafią żerować nie tylko na liściach, ale również na korze. Owady potrafią doprowadzić do szybkiego ogołocenia z liści i obumarcia rośliny. Wiosną warto  regularnie przeglądać krzewy w poszukiwaniu oznak, że ćmy żerują na bukszpanie. Sygnałem ich obecności są zwykle nadgryzione młode liście, przędza, która wygląda jak pajęczyna oraz odchody gąsienic. Ćmę bukszpanową na działce można zwalczać mechanicznie, chemicznie, przy pomocy pułapek oraz preparatów mikrobiologicznych.

Zdjęcie główne: pexels.com/Kampus Production

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*