Aplikacje na telefon. Przegląd aplikacji pomocnych dla seniora

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Aplikacje na telefon. Przegląd aplikacji pomocnych dla seniora

Ogrom aplikacji w sklepie może przytłoczyć każdego. Trudno jest dokonać właściwego wyboru spośród setek opcji. Doradzimy Ci, jakie programy warto przetestować.

„Zarządzanie Lekami” Medisafe

Aplikacja pomoże w przyjmowaniu leków zgodnie z zaleceniami. Przypomni o wykupie recept i konieczności uzupełnienia kończących się farmaceutyków. „Zarządzanie Lekami” opiera się na kalendarzu podzielonym na tygodnie, pory dnia i godziny. Kojarzy się tym samym z tradycyjnym organizerem. Pozwala dodać leki, oraz niezbędne informacje o ich przyjmowaniu. 

Dzięki aplikacji można śledzić postępy w leczeniu i zapisywać wyniki pomiarów ciśnienia krwi i wagi. Dodatkowo należy wspomnieć o możliwości przekazania zarządzania aplikacją przez bliskich, dzięki czemu konfiguracja będzie prosta i bezproblemowa. „Zarządzanie Lekami” umożliwia też wygenerowanie raportu zażywanych leków, który można przekazać później lekarzowi bądź pielęgniarce.

„Ćwiczenia dla osób starszych” od Fitric

Jeśli możesz pozwolić sobie na aktywność fizyczną, skorzystaj z tej aplikacji. Nie obawiaj się, że ćwiczenia będą zbyt wymagające. Program zawiera wyłącznie zadania przystosowane dla seniorów. Pozwoli Ci zadbać o kondycję, a jednocześnie poprawić zdrowie serca, siłę, równowagę i mobilność. Ćwiczenia obejmą m.in. poprawę równowagi, stabilności i elastyczności. Polepszeniu może ulec także Twój stan emocjonalny. Na koniec warto wspomnieć, że aplikacja pozwoli Ci ustalić rutynowy cykl. Przekaże Ci również instrukcje, jak wykonywać każde ćwiczenie, oraz zapisze Twoje postępy.

„Feedly” czyli wszystkie informacje w pigułce

Aplikacja ta pozwoli Ci zebrać Twoje ulubione serwisy informacyjne w jednym miejscu. Będziesz otrzymywać najważniejsze wiadomości w formie dużych, przejrzystych kafelków na stronie głównej. „Feedly” daje możliwość dostosowania wielkości czcionki i wyboru kolorystki. Wygodną opcją jest także podział na kategorie. W dwóch kliknięciach przeniesiesz się z artykułów kulinarnych do kulturalnych. Jednocześnie „Feedly” pozwoli Ci łatwo udostępnić interesujące informacje znajomym. Zablokuje też większość uciążliwych reklam na stronach.

Prowadź rozmowy w „WhatsApp”

Jest to jedna z najczęściej polecanych aplikacji do rozmów tekstowych i głosowych. Pozwoli Ci ona również wysyłać zdjęcia i filmy w wysokiej jakości. Umożliwi darmowe rozmowy, nawet poza granicami kraju, gdyż wykorzystuje połączenie internetowe, a nie minuty zawarte w abonamencie. Da również możliwość tworzenia czatów grupowych, dzięki czemu pozostaniesz w kontakcie z całą rodziną. Aplikacja ma przejrzysty interfejs, dużą czcionkę oraz pozwala dodawać zdjęcia kontaktów.

Jeśli potrzebujesz pomocy – „SeniorApp”

„SeniorApp” daje możliwość połączenia się z osobami oferującymi swoją pomoc. Może być to np. sprzątanie mieszkania, mycie okien lub drobne naprawy. Do usług zalicza się także: opieka dzienna lub nocna, podawanie leków, prace ogrodowe, pogotowie komputerowe i telewizyjne, robienie zakupów, wyprowadzanie psa na spacer czy nawet zwykłe dotrzymanie towarzystwa. Aplikacja wyświetla listę opiekunów wraz z ich opisami i ewentualnym cennikiem. Pozwala łatwo wybrać osobę, która przyjedzie pod wskazany adres, aby wykonać wskazane zadanie.

Zdj. główne: Jenny Ueberberg/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*