Czym są usługi DDD?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czym są usługi DDD?

Artykuł sponsorowany

Usługi DDD są stosowane w różnych sektorach, takich jak przemysł spożywczy, ochrona zdrowia, budownictwo, hotelarstwo, przemysł farmaceutyczny i inne, gdzie konieczne jest utrzymanie higieny i bezpieczeństwa. Ważne jest, aby były one przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy znają się na zagadnieniach związanych z ochroną środowiska i zdrowia ludzi. Sprawdź, co oznaczają te trzy litery D!

Dezynsekcja – co się kryje pod tym pojęciem?

Dezynsekcja jest procesem zwalczania szkodliwych owadów, takich jak karaluchy, mrówki, pluskwy, kleszcze, muchy i inne, które stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi lub szkodzą mieniu. Może być on przeprowadzony za pomocą różnych metod w domach, biurach, magazynach, sklepach, restauracjach, hotelach, a także na terenach zielonych. 

Najczęściej stosuje się preparaty chemiczne (insektycydy) w aerozolu, granulkach, proszku czy płynie, które działają poprzez zabijanie szkodliwych owadów lub odstraszenie ich od danego miejsca.

W innym przypadku dezynsekcja odbywa się poprzez zastosowanie pułapek, pomagających w odławianiu owadów, bez konieczności stosowania chemikaliów. Mogą być nimi lepiki, feromony oraz lampy UV, które przyciągają owady i ułatwiają ich schwytanie.

Jeszcze kolejną metodą jest wykorzystanie naturalnych wrogów szkodliwych owadów. Co mamy na myśli? Przykładem są pszczoły zapylające do zwalczania owadów szkodliwych dla roślin.

Na czym polega deratyzacja?

Deratyzacja to proces zwalczania gryzoni – szczurów, myszy i nornic. Mogą one powodować wiele problemów zdrowotnych, ponieważ są nosicielami różnych chorób, jak zakażenia salmonellą, leptospirozą, hantawirusem czy też chorobą Weila. Ponadto szczury i myszy niszczą też żywność, kable elektryczne, izolacje termiczne.

Usługa, jaką jest deratyzacja, polega na zastosowaniu pułapek, trutek oraz zmianie warunków środowiskowych, aby utrudnić im rozmnażanie się i przetrwanie. W przypadku deratyzacji w budynkach, takich jak domy, biura, sklepy czy magazyny, należy zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiednich preparatów i metod, tak aby minimalizować ryzyko dla zdrowia ludzkiego oraz zwierząt domowych. Warto także regularnie przeprowadzać kontrolę gryzoni oraz wykonywać profilaktyczne działania, aby zapobiegać ich pojawieniu się w przyszłości.

Co to jest dezynfekcja?

Pod ostatnią literą D kryje się dezynfekcja, która ma na celu usunąć lub zabić mikroorganizmy (bakterie, wirusy, grzyby i pierwotniaki), wywołujące choroby lub infekcje. Dezynfekcja jest ważna w wielu dziedzinach, w tym w opiece zdrowotnej, przemyśle spożywczym, hotelarstwie i transporcie. Wymaga zastosowania środków chemicznych (alkoholu, chloru, nadtlenku wodoru i kwasów) i fizycznych (wysokiej temperatury, promieniowania UV, ozonowania i filtracji).

Fot.: JESHOOTS.COM/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*