Idealny dzbanek do herbaty: na co zwrócić uwagę?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Idealny dzbanek do herbaty: na co zwrócić uwagę?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Prawdziwy miłośnik herbaty wie, że przyrządzanie tego napoju to prawdziwy rytuał, który wymaga odpowiednich akcesoriów. Najlepsze walory smakowe można wydobyć poprzez odpowiednie parzenie herbaty, a w tej roli najlepiej sprawdza się dzbanek z zaparzaczem. Jaki powinien być? Co jest istotne oprócz pojemności?

Czajniczek do herbaty z zaparzaczem, czyli wygoda i funkcjonalność

Dzbanek z zaparzaczem to przede wszystkim komfort i praktyczność. Zaparzacz najczęściej ma formę koszyczka z metalu, choć można także trafić na zaparzacze ze szkła. Czajniczek do herbaty z zaparzaczem sprawia, że liście można łatwo i wygodnie oddzielić od wody po osiągnięciu optymalnego czasu parzenia. To zapobiega przeparzeniu herbaty, co mogłoby nadać jej gorzki smak.

W sklepie internetowym Duka można znaleźć dzbanki o różnej pojemności i wyglądzie. Dostępne są naczynia ze szkła, ceramiki czy stali nierdzewnej. Duże znaczenie dla jakości i smaku napoju ma też sam zaparzacz do herbaty. Powinien być wykonany z materiału odpornego na wysokie temperatury. Warto wybrać odpowiednio większy zaparzacz, bo liście w trakcie parzenia nie mogą być ciasno upchane. Herbata zaparzona przy pomocy liści swobodnie pływających w gorącej wodzie to lepszy smak i wartości odżywcze napoju.

Imbryk – powrót do tradycji

Imbryk, czyli rodzaj tradycyjnego dzbanka do herbaty, nie ma wbudowanego zaparzacza. Daje to liściom herbaty więcej przestrzeni do „pływania”, co pozwala na pełniejsze uwolnienie smaków. Imbryk ma często bardziej klasyczny i elegancki wygląd, podczas gdy szklane dzbanki lepiej pasują do nowoczesnej jadalni.

Wybór imbryka może być kuszący dla tych, którzy chcą doświadczyć tradycyjnej metody parzenia herbaty w stylu tradycji Dalekiego Wschodu. W takim przypadku warto poznać zasady całego rytuału przyrządzania napoju i zaopatrzyć się również w tradycyjne czarki zamiast klasycznych filiżanek czy kubków.

Jaki zaparzacz do herbaty wybrać?

Jeśli mimo wszystko wolisz parzyć herbatę w kubku lub szklance i szukasz wygodnego rozwiązania, które ułatwi codzienne przygotowywanie liściastej herbaty – wybierz dobry zaparzacz. Najczęściej jest to metalowy koszyczek, czasami dodatkowo z uchwytem wykonanym z nienagrzewającego się materiału.

Jest to optymalne rozwiązanie dla osób, które chcą parzyć liściastą herbatę bez pomocy dzbanka czy czajnika. Oczywiście można po zaparzeniu liści przelać gorący napój przez sitko do innego kubka, ale zaparzacz do herbaty jest znacznie wygodniejszy w codziennym użytkowaniu.

Podsumowanie

Nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na pytanie, jaki dzbanek do herbaty wybrać. Wszystko zależy od Twoich osobistych upodobań i wcześniejszych doświadczeń. Nie musisz też kupować od razu dzbanka, aby cieszyć się smakiem prawdziwej, liściastej herbaty.

Zaparzacz jest niezwykle praktycznym narzędziem, które może znacznie ułatwić proces parzenia herbaty, zwłaszcza dla początkujących. Z drugiej strony, dzbanek bez zaparzacza, taki jak imbryk, może oferować więcej swobody i pozwala na pełne doświadczenie sensoryczne. Wybór zależy wyłącznie od ciebie. Pamiętaj, aby zawsze cieszyć się każdym łykiem i chwilą spędzoną z kubkiem ulubionej herbaty.

Fot.: materiał Klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*