Jak przygotować dziewczynkę na powrót do szkoły?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przygotować dziewczynkę na powrót do szkoły?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Początek września przyjdzie szybciej, niż większość z nas by chciała. Pójście do kolejnej klasy to nie tylko ważny moment dla dziecka, ale także dla jego rodziców i opiekunów. Jak przygotować się do powrotu do szkoły? O co warto zadbać przed pierwszym dzwonkiem?

Dobre nastawienie to podstawa

Wiele dzieci chciałoby, aby wakacje choć trochę się przedłużyły. Mało kto czeka tylko na to, aby powrócić do obowiązków szkolnych. Wczesne wstawanie, krótkie przerwy między lekcjami i duże ilości nowego materiału do przyswojenia również nie napawają radością. Jak sprawić, żeby dziecko przychylniej myślało o powrocie do szkoły? Postarajmy się znaleźć wspólnie dobre strony. Porozmawiajmy z naszą pociechą o tym, co najbardziej lubi w chodzeniu do szkoły. Jeśli są to spotkania z koleżankami i kolegami, przypomnijmy, że od września będą widywać się prawie codziennie, a to mnóstwo czasu na zabawę. Jeśli nie może doczekać się lekcji plastyki lub angielskiego, zaproponujmy przykładowo zapisanie się na zajęcia dodatkowe po szkole.

Zapytajmy też, co sprawia dziewczynce najwięcej trudności – być może to w tym leży źródło niechęci. Gdy dziecko czuje się niepewnie przykładowo na lekcji języka polskiego, ponieważ zawsze ma problem z poprawnym zapisem wyrazów, warto udać się do specjalisty w celu zweryfikowania, czy nie boryka się z dysortografią. A może wystarczy tylko przypomnieć różne zasady pisowni i wytłumaczyć je dziewczynce ponownie. To samo dotyczy rozwiązywania zadań matematycznych czy płynnego czytania – przećwiczmy z naszą pociechą te umiejętności przed powrotem do szkoły, aby miała szansę nabrać trochę wprawy, co wpłynie na jej pewność siebie. Warto przemycać takie elementy nauki podczas codziennej zabawy, dzięki czemu dziewczynka nie poczuje się od razu jak na lekcji.

Od strony praktycznej – czego nie może zabraknąć?

W odpowiedni nastrój wprawi nas przygotowanie wyprawki do szkoły. Przejrzyjmy wspólnie z dziewczynką rzeczy, które zostały po zeszłym roku. Jeśli występują znaczne braki, dobrze jest sporządzić listę zakupów, która ułatwi kolejny etap. Dziecku nie powinno zabraknąć zeszytów, długopisów ani ołówków. To podstawowe elementy wyprawki dla wszystkich, a poza tym ich nigdy za mało, ponieważ można wykorzystać je w każdej chwili. Sprawdźmy, czy dziecko nie zgubiło nożyczek, kleju, taśmy klejącej lub strugaczki – one również są pomocne, zwłaszcza we wczesnych latach nauki. Przydadzą się zapewne też bloki kolorowe i techniczne, różne zestawy kredek, flamastry i podkreślacze. Zapytajmy dziewczynki, z których rzeczy najbardziej lubiła korzystać, to ułatwi nam wybór przy kolejnych zakupach.

Sprawdźmy też stan kluczowych elementów wyprawki szkolnej, na przykład czy tornister dla dziewczynki nie jest zbyt zniszczony i nadaje się do dalszego użytkowania. W końcu dziecko powinno czuć się z nim komfortowo. Duże znaczenie ma też praktyczny piórnik oraz worek na buty lub strój do zajęć sportowych. Pozwólmy wybrać dziewczynce również swój zestaw na drugie śniadanie, czyli pudełko i bidon lub inną butelkę na picie.

Zdjęcie: materiał Klienta.Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*