Jak urozmaicić teren wokół domu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak urozmaicić teren wokół domu?

Artykuł sponsorowany

Przestrzeń przed domem jest jego wizytówką, jednak zaaranżowanie tego terenu wcale nie jest takie łatwe. Znalezienie odpowiedniego pomysłu na to, by urządzić swój ogród i ganek, może zająć nawet kilka lat po wprowadzeniu się do nowego domu. Kiedy już zacznie nudzić Ci się równy, goły trawnik, warto poszukać ciekawych pomysłów na aranżację terenu wokół domu. Poznaj nasze inspiracje.   

Ogródek uprawny   

Nie ma większej satysfakcji, niż zebranie własnych plonów, wyhodowanych własnoręcznie w ogrodzie. W niewielkich ogródkach trudno jest znaleźć wolną przestrzeń do tego, aby wydzielić w nim grządki na warzywa i owoce. W dużych ogrodach dużo łatwiej jest założyć warzywnik. Najlepszym rozwiązaniem jest odgrodzenie części uprawnej ogrodu od części rekreacyjnej. Możesz wtedy zamontować niski płotek z furtką, który jasno oddzieli teren. W małym ogródku możesz postawić na krzewy owocowe, które nie zajmują wcale dużo miejsca, a podczas kwitnienia wyglądają naprawdę bardzo estetycznie. Na stronie https://fabrykarozsady.pl/kategoria-produktu/sadzonki/sadzonki-owocow/ znajdziesz piękne rozsady krzewów owocowych, na przykład truskawek, poziomek, jeżyn, malin czy nawet arbuza. 

Przydomowy basen   

Opcją nieco bardziej kosztowną, ale zdecydowanie najbardziej atrakcyjną, jest budowa przydomowego basenu. Lazurowa woda doskonale zdobi przestrzeń wokół domu, dostarcza rozrywki i sprawia, że teren wygląda dużo bardziej pogodnie i ciekawie. Baseny prostokątne dosyć łatwo jest ulokować na pustej przestrzeni przy domu, jednak jest to rozwiązanie zdecydowanie najbardziej odpowiednie dla dużych ogrodów. Na małych terenach duży basen może być za bardzo przytłaczający i zająć za dużo miejsca, z kolei mały, dostosowany do wielkości ogrodu basen może być mało praktyczny. 

Przy budowie dużego basenu pamiętaj, że zbiorniki powyżej 50m2 wymagają uzyskania zezwolenia budowlanego u odpowiednich organów. Budowa zbiornika poniżej tej powierzchni nie jest regulowana i możesz zrobić to bez pozwolenia. Niestosowanie się do przepisów może grozić nakazem rozebrania budowy oraz wysoką karą finansową.   

Dekoracyjna kostka brukowa   

Innym skutecznym sposobem na ozdobienie i urozmaicenie przestrzeni przed i wokół domu, jest położenie kostki brukowej. Dobrze dobrany do estetyki domu bruk tworzy wrażenie spójnej i wykończonej przestrzeni. Stylowe i nowoczesne rodzaje kostki brukowej są naprawdę piękne i mogą być wspaniałą dekoracją. Na stronie internetowej https://stylowybruk.pl/ możesz znaleźć mnóstwo ciekawych i naprawdę zdobnych modeli kostki oraz inspiracje do tego, jak zaaranżować ją przy domu. Wysoka jakość produktów oraz pomoc profesjonalnych architektów krajobrazu może przemienić Twój ogród i ganek w prawdziwe dzieło sztuki. Grunt to odpowiednie dobranie kompozycji i umiejętne wtopienie jej w cały krajobraz przed domem. 

Kostka brukowa na ganku może być oddzielona na przykład fugą z drobnego żwirku w innym kolorze, z kolei podjazd może być urozmaicony ułożonym z bruku wzorem. Z różnobarwnych kostek da się też wyznaczyć ścieżki albo kontynuację aranżacji na rabatach kwiatowych. Wszystko zależy wyłącznie od Twojej kreatywności i odwagi w realizowaniu swoich pomysłów. Kostka brukowa pozwala na dekorowanie przestrzeni w dowolny sposób. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*