Jak wybrać meble do kuchni?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać meble do kuchni?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kuchnia to przestrzeń, w której duża część z nas spędza naprawdę dużo czasu. Codzienne gotowanie, przygotowywanie kanapek do pracy lub szkoły, często także spożywanie posiłków, to tylko część z wielu czynności, które wykonujemy w domowej kuchni. Z tego względu warto zadbać o komfort naszej pracy, stawiając na funkcjonalne i praktyczne meble kuchenne. Jak wybrać najlepsze meble do kuchni?

Wybór mebli kuchennych – krok po kroku.

Przystępując do wyboru mebli do kuchni, warto dokonać dokładnych pomiarów przestrzeni oraz rozplanować zabudowę pod względem indywidualnych potrzeb. Na kartce lub chociaż w myślach możemy już wyznaczyć miejsce na kuchenkę, lodówkę oraz szafki, czy stół. Od tego momentu możemy już przystąpić do wyboru konkretnych systemów meblowych.

Zdecydowana większość rozwiązań oferowanych na rynku cechuje się podobną konstrukcją. Oznacza to, że szafki, czy blaty oferowane przez producentów będą posiadać zbliżone wymiary oraz podobną funkcjonalność. Główną różnicę stanowi wykończenie, kolory, czy uchwyty do otwierania drzwiczek lub szuflad. W pewnym sensie wspomniane zjawisko sprawia, że typowe, wielkoseryjne systemy meblowe ciężko dostosować do bardziej “skomplikowanych” wnętrz, czy najbardziej wymagających klientów. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem może okazać się zlecenie wykonania mebli na wymiar.

Czy warto skorzystać z usługi wykonania mebli na wymiar?

Niektóre firmy, jak chociażby 3TOP z Warszawy oferują wykonanie mebli na wymiar w oparciu o indywidualne potrzeby klienta. Specjaliści wykonują pomiary wnętrza, na podstawie których opracowują projekt zabudowy. W ten sposób znacznie łatwiej będzie dobrać meble do każdej, nawet najmniejszej lub najmniej ustawnej kuchni. Co więcej, zamawiając umeblowanie na wymiar, możesz dla przykładu dostosować szafki do skosów w pomieszczeniu, albo zdecydować, że wolisz niższe blaty, aniżeli w przypadku systemów meblowych, oferowanych przez dużych producentów.

Decydując się na zlecenie wykonania mebli na wymiar, możemy również w znacznie większym stopniu wpłynąć na ich stylistykę czy funkcjonalność. Pełna oferta, z którą możesz zapoznać się pod adresem https://3top.pl/nasze-salony/salon-marki-k-warszawy, obejmuje nie tylko przygotowanie umeblowania do kuchni w mieszkaniu lub domu jednorodzinnym. Firma 3TOP zajmuje się także zabudowami kuchennymi dla przestrzeni biurowych.

Meble na wymiar z reguły cechują się także wyższą jakością wykonania w stosunku do typowych, produkowanych wielkoseryjnie rozwiązań. Wynika to z faktu, że są one produkowane z lepszych materiałów, co z pewnością może mieć również przełożenie na ich wytrzymałość czy długowieczność. Biorąc pod uwagę ilość zalet, możemy postawić tezę, że wybór mebli na wymiar może okazać się najkorzystniejszym wyborem.

Fot.: Andrea Davis/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*