Jak zaaranżować ogród efektownie i funkcjonalnie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zaaranżować ogród efektownie i funkcjonalnie?

Artykuł sponsorowany

Zbliża się sezon letni, a wraz z nim – spędzanie czasu na działkach i w ogrodach. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem tego typu przybytku, z pewnością już marzą Ci się długie, letnie wieczory na świeżym powietrzu. A żeby czas spędzony na łonie natury był jeszcze przyjemniejszy, warto zadbać o odpowiedni wystrój ogrodu.

Zorganizowana zieleń

W ogrodzie pierwsze skrzypce grają oczywiście rośliny – niezależnie od tego, czy są to drobne, kolorowe kwiatki, wycięte w wymyślne kształty krzewy czy postawne drzewa. Wszystkie dekoracje, które znajdują się wokół, mają za zadanie przede wszystkim uzupełniać i podkreślać naturalne piękno roślinności. Jeśli więc decydujesz się na klomby, podział ogrodu lub przeprowadzenie przez trawniki ścieżek, warto zadbać o stosowanie naturalnych materiałów w stonowanych kolorach. Doskonałe mogą okazać się na przykład kamienie ozdobne do ogrodu, które tworząc rośliną staną się dekoracją i będą cieszyć Twoje oko. Są również skutecznym sposobem na oddzielenie od siebie różnych partii roślinności, nie zaburzając naturalnego, ogrodowego klimatu.

Artystyczne wykończenia

Jeśli masz ochotę postawić na większą nowoczesność albo po prostu lubisz eksperymentować z architekturą ogrodu, z pewnością masz wiele pomysłów na aranżację roślinności. Może podobają Ci się klomby wypełnione drobnymi kamykami albo drzewka bonsai zasadzone tuż nad brzegiem wodnego oczka? Masz ochotę na ogród w stylu japońskim z malowniczymi, drewnianymi schodkami wprowadzającymi Cię do ocienionej czerwonymi liśćmi altanki? Albo ogród w stylu angielskim, który zachwyci dziko pnącym się po ścianach domu bluszczem i pełnymi kwiatów klombami, między którymi odsłaniać się będą pasy krótko przystrzyżonej trawy? A może Twoim marzeniem jest włoski ogród z kamiennymi ozdobami, basenowym oczkiem wodnym i labiryntem z żywopłotu? Pozwól urzeczywistnić się swojej wizji, korzystając z ozdób ogrodowych, które znajdziesz na https://e-kamienieogrodowe.pl/.

Zapewnij sobie miejsce na rozrywkę

W ogrodzie ważne jest piękno, ale również – miejsce na relaks. Zastanów się, w jaki sposób lubisz spędzać wolny czas. Czytając książkę na tarasie albo hamaku? Nie zapomnij o uwzględnieniu tych elementów w projekcie swojego ogrodu! A może grill ze znajomymi? Na stronie https://koler.pl/ znajdziesz szeroki wybór grilli gazowych i elektrycznych, dostosowanych do Twoich potrzeb. A jeśli najlepiej odpoczywasz, leżąc na kocu i opalając się? Zadbaj, by w Twoim ogrodzie znalazł się trawnik, na którym będziesz mógł swobodnie wypoczywać i zażywać prysznica w blasku słońca.kąpieli w słonecznym blasku. Pamiętaj, by uwzględnić także potrzeby Twoich domowników – być może przyda Wam się drewniany plac zabaw dla dzieci albo bramka do piłki nożnej. Zatroszcz się, by każdy, kto mieszka pod Twoim dachem mógł czerpać radość z przebywania w Waszym ogrodzie.

Fot.: Joshua Naidoo/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*