Jakie płytki wybrać do kuchni?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie płytki wybrać do kuchni?

Artykuł sponsorowany

Kuchnia to serce domu – miejsce gotowania i pieczenia, planowania posiłków i myślenia o najbliższych, a czasami również szybkich posiłków  albo długich rozmów nad filiżanką herbaty. Spraw, aby to miejsce miało niepowtarzalny klimat.

Paleta barw

Niezwykle ważne podczas projektowania jest wybranie odpowiednich kolorów, które wypełnią Twoje pomieszczenia. Istotne będą w tym przypadku oczywiście Twoje upodobania – ulubione barwy, tekstury czy wzory – ale nie zapominaj również o funkcjonalności. Wyobraź sobie gotowe pomieszczenie i zastanów się, czy Twoja wymarzona wizja jest praktyczna.

W przypadku kuchni popularnym wyborem są płytki i meble jednokolorowe, które wyglądają elegancko i z pewnością są bardzo reprezentacyjne. Problemem jest jednak sprzątanie – gładkie, jednolite powierzchnie doskonale uwypuklają każdą leżącą na nich drobinę i wszystkie zabrudzenia. Z tego powodu, planując swoją kuchnię, koniecznie weź pod uwagę, że jest to przestrzeń robocza, a Ty z pewnością nie chcesz poświęcać godziny dziennie na doprowadzenie jej do względnego porządku. Płytki do kuchni powinny być ozdobione chociaż delikatnym wzorem, tak, aby ich powierzchnia nie była zupełnie gładka. Dzięki temu nie tylko urozmaicą wnętrze i dodadzą mu charakteru, ale również zyskają na funkcjonalności.

Praktyczne kolory

Do kuchni najlepiej sprawdzą się jasne lub pośrednie kolory. Wyjątkowo ciemne płytki – na przykład czarne – chociaż będą wyglądać nowocześnie i elegancko, okażą się też problematyczne w perspektywie codziennego używania. Wszelkie zabrudzenia będą na nich doskonale widoczne.

Również jednolicie białe płytki i meble mogą okazać się trudne do utrzymania w czystości. Rozwiązaniem, poza wybraniem deseni i wzorów, będzie skierowanie swojego zainteresowania na inne kolory. Szare płytki w kuchni sprawdzą się dskonale zwłaszcza, jeśli potrzebujesz odpowiedniego tła dla Twojego projektu. Szarość dobrze komponuje się zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi kolorami i różnymi tonami – pozostawia więc wiele możliwości dotyczących dalszej aranżacji. Dobrym wyborem będą też neutralne, jasne kolory – beż, kremowy albo cielisty. Takie barwy mają nienarzucający się charakter i dobrze oddają klimat serca domu.

Styl retro

Innym pomysłem może być zaakcentowanie stylu przez wyróżniające się płytki. Na przykład płytki retro kuchnia wprowadzą do Twojego pomieszczenia unikalną atmosferę, pozwalając na urządzenie wnętrza zgodnie z Twoim poczuciem smaku. Styl retro nawiązuje do popularnych motywów i rozwiązań z niedalekiej przeszłości, dzięki czemu możesz urządzić swoją kuchnię w sposób kojarzący Ci się z dzieciństwem i oddający klimat najprzyjemniejszych wspomnień. Dodatkowo, aranżacja retro jest bardzo elegancka i zapewnia pole do kreatywności, co pomoże Ci wnieść do serca Twojego domu wyjątkowość i piękno.

Zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*