Jakie zalety ma lite drewno?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie zalety ma lite drewno?

Artykuł sponsorowany

Lite drewno jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w meblarstwie. Jednak wykonane z niego meble są nie tylko popularne, ale także niezwykle estetyczne i  trwałe. Dowiedz się, jakie jeszcze zalety posiada lite drewno oraz jakie są dla niego alternatywy.

Lite drewno – co to takiego?

Zacznijmy od tego, czym tak dokładnie jest lite drewno. Jest to nic innego jak w pełni naturalne drewno, które w 100% pozyskane jest ze ściętych drzew. Oznacza to, że wszystkie meble wykonane z niego to prawdziwe drewno poddane jedynie obróbce niezbędnej do nadania odpowiedniego kształtu, a nie wyposażenie drewnopodobne. Są więc one znacznie trwalsze i bardziej eleganckie. 

Warto także pamiętać, że pojęcie „drewniane meble” dość mocno ewoluowało i obecnie nie oznacza jedynie mebli wykonanych z naturalnego drewno litego. Meble te mogą być również wykonane ze sklejki wiórkowej pokrytej cienką warstwą drewna nazywaną często fornirem. Jeśli więc zależy Ci na gwarancji jakości i eleganckim wyglądzie wyposażenie Twojego domu, postaw na prawdziwe lite drewno, a Twoje meble będą pięknie się prezentować i służyć Ci przez długie lata.

Zalety mebli z drewna litego

Jakie zalety posiadają meble z litego drewna? Przede wszystkim są niesamowicie trwałe. Drewno to niezwykle wytrzymały surowiec, odporny na upływ czasu, a także czynniki mechaniczne, dlatego też możesz mieć pewność, że meble wykonane z najwyższej jakości litego drewna będą służyć Ci przez długie lata w nienaruszonym stanie. Ponadto, lite drewno nie odkształca się, nie ugina i praktycznie w ogóle nie pęka, a połączone ze sobą elementy mebla trudno rozdzielić, nawet jeśli robi się to celowo.

Warto także pamiętać, że lite drewno to nie tylko ogromna wytrzymałość, ale także spore walory estetyczne. Meble wykonane z litego drewna charakteryzują się bowiem niespotykanym szykiem i oryginalnością. Już na pierwszy rzut oka możesz zauważyć, że są one wykonane z prawdziwego i naturalnego drewna, a nie ze sklejki. Nie sposób także nie zauważyć, że niemożliwe jest znalezienie dwóch identycznych kawałków drewna, dlatego też każdy mebel, nawet jeśli będzie wykonany z tego samego gatunku, będzie miał swój własny, niepowtarzalny charakter. Nikt więc nie będzie miał takiego samego mebla jak Ty!

Jeśli pragniesz wyposażyć swoje mieszkanie w piękne meble z drewna litego, to koniecznie odwiedź stronę sklepu internetowego https://table4u.pl/stoly-drewniane/stoly-rozkladane.

Jakie lite drewno wybrać?

W przemyśle meblarskim wykorzystuje się przeróżne gatunki drewna. Które z nich wybrać? Jeśli chodzi o drewno lite, to bardzo często wybieranym gatunkiem jest mango. Ma ono piękny, soczysty kolor oraz złote, słoneczne refleksy, dzięki czemu wprowadza do wnętrze niesamowicie ciepły klimat. Jest to także drewno charakteryzujące się nietypowym układem słojów. Ponadto jest ono niezwykle twarde, a co za tym idzie – wytrzymałe. Często wybieranymi gatunkami są także drewna sosnowe, bukowe oraz dębowe.

Alternatywa dla drewna litego

Jedyną alternatywą dla mebli z litego drewna są meble wykonane ze sklejki. Są one znacznie tańsze, jednak po dłuższym czasie użytkowania zaczniesz zauważać ich wady. Przede wszystkim są one mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie trudniej je naprawić.  

Fot. Mahbod Akhzami/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*