Korzyści z treningu EMS

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Korzyści z treningu EMS

Artykuł sponsorowany

Trening EMS cieszy się coraz większą popularnością. Czym właściwie jest i dlaczego warto z niego korzystać? Zebraliśmy najważniejsze informacje.

Co to jest EMS?

Inaczej mówiąc, to elektrostymulacja mięśni. Polega na wywoływaniu skurczów tkanek, z użyciem impulsów elektrycznych. Impulsy elektryczne „masują” mięśnie, jednocześnie pobudzając organizm do większego wysiłku. Odbywa się to przez układ specjalnych elektrod, które umiejscowione są na kombinezonie zakładanym przez osobę ćwiczącą. Co ważne, ta „zbroja” jest stosunkowo lekka i nie ogranicza ruchów.

Dla kogo jest przeznaczony ten trening?

Elektrostymulacja mięśni jest przeznaczona dla osób w różnym wieku i o różnym stopniu kondycji fizycznej. Z treningu EMS mogą korzystać zarówno osoby profesjonalnie lub wyczynowo zajmujące się sportem, jak i te, które po kontuzji chcą wrócić do aktywności fizycznej. EMS będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na szybkich efektach. Pierwsze efekty treningu elektrostymulacji mięśniowej mogą być widoczne nawet po miesiącu. Z EMS korzystają sportowcy z całego świata, posiadający duże doświadczenie, na przykład piłkarze, bokserzy czy kulturyści.

EMS nie jest jednak przeznaczony dla osób z rozrusznikiem serca, dla ciężarnych oraz dla cierpiących na nowotwór.

Dlaczego warto?

– Co bardzo istotne, trening EMS wykonywany jest z udziałem trenerów personalnych. Dzięki temu mamy pewność, że zostanie on wykonany w sposób prawidłowy i bezpieczny.

– Elektrostymulacja mięśni to wysoka skuteczność, jeśli chodzi o likwidowanie braku jędrności skóry. Zwalcza cellulit, a skóra staje się bardziej napięta.

– To bardzo dobre rozwiązanie dla osób po kontuzjach, ponieważ podczas ćwiczeń mięśnie pobudzane są do wzmożonej pracy. Zwiększa to ich siłę i pozwala na szybszy powrót do ćwiczeń.

– To także dobry trening dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu. EMS trwa pół godziny, a żeby osiągnąć efekty, wystarczą jedynie dwa treningi tygodniowo.

– Elektrostymulacja mięśni prowadzi też do spalania dużej liczby kalorii – nawet do 1200 kcal na jednym treningu. EMS w połączeniu z łatwymi ćwiczeniami staje się intensywnym treningiem dla całego ciała.

– Co istotne, podczas takiego treningu stawy i kręgosłup nie są obciążone, a impulsy wzmacniają głęboko położone włókna mięśniowe.

Gdzie ćwiczyć?

Obecność trenera personalnego przy wykonywaniu ćwiczeń jest dla wielu osób bardzo istotna. Najlepszą ofertę w zakresie treningów EMS posiada studio MEON EMS. Ważne jest to, że wykwalifikowani trenerzy podchodzą indywidualnie do każdej osoby oraz to, że studia EMS można znaleźć w wielu miastach, czyli: Bielsko-Biała, Chrzanów, Gdańsk, Katowice (2 studia), Opole, Poznań, Szamotuły, Tychy, Wrocław.

Dlaczego EMS wykonuje się z trenerem?

Przed przystąpieniem do takiego treningu, trener wykonuje analizę składu ciała i dobiera odpowiedni rodzaj ćwiczeń. Są one dopasowane do kondycji oraz do celów treningowych, które chcemy osiągnąć. Po wykonaniu odpowiednich badań i przeprowadzeniu wywiadu, należy założyć na dopasowany strój sportowy specjalną kamizelkę, opaski na uda i ramiona i elektrody. Przyczepione są do nich elektrody.

Impulsy elektryczne wspomagają pracę mózgu i pobudzają neurony w mięśniach do pracy.

Pomoc trenera personalnego jest tu niezbędna – ćwiczenia są dostosowywane do każdego indywidualnie, co pozwala osiągnięcie optymalnych rezultatów w krótkim czasie. Profesjonalna opieka trenera obejmuje także regularne konsultacje oraz zaplanowaną dietę. To także istotne, ponieważ odpowiednio zbilansowana dieta jest konieczna do osiągnięcia wymarzonych efektów.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*