Z jakich materiałów wybierać meble?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Z jakich materiałów wybierać meble?

Artykuł sponsorowany

Planujesz zakup nowych mebli, jednak nie wiesz, jaki materiał będzie najlepszy? Przychodzimy z pomocą! Przedstawiamy najpopularniejsze materiały, z których produkuje się meble wraz z ich charakterystyką. 

Popularne materiały meblowe

Wybierając meble, najczęściej kierujemy się ich estetyką oraz wytrzymałością. Oba te aspekty zależą w największej mierze od materiału, z którego meble zostały wykonane. Który materiał będzie więc najlepszy? 

Drewno

Najczęściej wybierane są bez wątpienia meble drewniane. Drewno jest w końcu bardzo różnorodne, co daje ogromne pole do popisu. Dlaczego jeszcze cieszy się ono aż tak dużą popularnością?

Drewniane meble są przede wszystkim niezwykle trwałe. Jest to materiał szlachetny, który z powodzeniem przetrwa kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt lat. Ponadto drewno daje możliwość eksperymentowania – w końcu Do wyboru mamy między innymi dębinę, drewno sosnowe, olchowe, bukowe, brzozowe, czy też gatunki egzotyczne. 

Warto jednak pamiętać, że drewno wymaga starannej pielęgnacji w postaci woskowania oraz lakierowania.

Płyty laminowane

Kolejnym popularnych materiałem są płyty laminowane. Są one nie tylko bardzo trwałe, ale jednocześnie relatywnie tanie. 

Laminat to nic innego jak efekt zaprasowania zaimpregnowanego żywicami papieru umieszczonego na powierzchni płyty wiórowej lub MDF. Płyty laminowane mają wiele zalet. Największą z nich jest bez wątpienia ich spora odporność na wysokie temperatury – dlatego też genialnie sprawdzają się w przypadku mebli kuchennych. Ponadto płyty tego typu są dostępne w różnych kolorach oraz wariantach, co pozwala na dobranie mebli do stylistyki wnętrza. 

Stal nierdzewna

Meble są jednak nie tylko estetycznym dodatkiem do naszych wnętrz- czasem mają one jedynie praktyczne zadanie. Tak też jest na przykład w gastronomii lub placówkach medycznych. W takich miejscach genialnie sprawdzi się więc stal nierdzewna. Tego typu meble, jak chociażby stoły ze stali nierdzewnej, są niesamowicie wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu czystości oraz zapewniają nowoczesny wygląd.  

Szkło

Ostatnią popularną propozycją jest szkło. Jest to materiał bardzo efektowny oraz bardzo szlachetny. Szkło najczęściej używane jest jako element wykończeniowy i występuje na w towarzystwie na przykład drewna lub metali. 

Warto pamiętać, że jest to materiał, który nie boi się wody, czy wysokich temperatur, a ponadto bardzo łatwo się go czyści.

Jeśli szukasz mebli, które podkreślą charakter Twojego wnętrza, koniecznie odwiedź stronę sklepu z meblami https://skleppapierowka.pl/.

Fot.: Alexandra Gorn/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*