5 pomysłów na dorabianie na emeryturze!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
5 pomysłów na dorabianie na emeryturze!

Coraz więcej osób decyduje się dorabiać na emeryturze. Jakie są sposoby na podreperowanie domowego budżetu?

Jak wiadomo, większość emerytów nie może narzekać na nadmiar gotówki. Świadczenia zazwyczaj nie są zbyt wysokie, a ceny w sklepach windują w zastraszającym tempie. Są też tacy, którzy nie wiedzą, co zrobić z wolnym czasem, a szkoda im spędzić jesień życia, siedząc przed telewizorem. W obu przypadkach doskonałym pomysłem jest podjęcie pracy dodatkowej. Tylko jaka będzie najlepsza?

Postaw na rękodzieło

Rękodzieło jest dzisiaj w cenie. Robótki ręczne różnego typu: serwetki, skarpetki, szale itp. cieszą się ogromną popularnością i ludzie są gotowi zapłacić za nie naprawdę sporo pieniędzy. Wielu seniorów (a przede wszystkim seniorek) o tym wie, dlatego na ryneczkach można często spotkać starsze panie, które sprzedają ręczne robótki.

Oczywiście można wystawiać swoje dzieła na tzw. „kocyku”, jednak warto poszukać informacji, gdzie organizowane są specjalne jarmarki z rękodziełem. Tam można za niewielką opłatą przygotować swoje stoisko i mieć pewność, że osoby odwiedzające takie miejsca doceniają tego typu wyroby i są w stanie za nie sporo zapłacić.

Dobrym pomysłem jest też założenie strony internetowej czy konta w mediach społecznościowych np. na facebooku. Warto poprosić o pomoc swoje dzieci lub wnuki, które są bardziej obeznane w internecie, i tam umieszczać ofertę swoich wyrobów rękodzielniczych. W ten sposób można też przyjmować zamówienia na konkretne produkty.

Babcine pierogi – zawsze znajdą się chętni

Któż nie uwielbia prawdziwych, babcinych pierogów? Warto rozpuścić wici wśród rodziny czy znajomych, że wykonuje się pierogi różnego typu. I chociaż mogą być droższe niż te sklepowe, to jednak każdy, kto lubi dobrej jakości jedzenie – nie będzie się wahał, by je kupić. Dobrym pomysłem jest też powieszenia ogłoszenia na klatkach schodowych z numerem telefonu.

Domowe ciasta to prawdziwy hit

Obecnie młodzi ludzie nie mają czasu na gotowanie, a o pieczeniu czegokolwiek można zapomnieć. Coraz więcej osób szuka kogoś, kto upiekłby im domowe ciasto, którego nie zastąpi żaden najpiękniejszy wypiek z cukierni. A ciasto czy ciasteczka zrobione z dawnych przepisów są czymś na wagę złota. Tak jak w przypadku pierogów – warto poszukać chętnych wśród rodziny, znajomych i ewentualnie w okolicy. Wiele osób zapewne się skusi na domowe ciasto!

Opieka nad dziećmi

Młodzi rodzice często nie mają z kim zostawić swoich dzieci, by pójść do kina czy załatwić najpilniejsze sprawy na mieście. A nie każdy ma możliwość skorzystania z pomocy swoich bliskich. Opcja babcia czy dziadek na telefon będzie więc dla nich prawdziwym ratunkiem. Seniorzy mogą szukać dzieci do opieki na co dzień lub dorywczo, wieczorami czy w weekendy. Przy tym ta druga opcja wiąże się zazwyczaj z korzystniejszą stawką godzinową. A do tego nie jest tak męcząca. Wiele osób jest też zdania, że opieka nad dziećmi to też korzyść dla samych emerytów, którzy często traktują maluchy jak własne wnuki i stają się przy nich bardziej aktywni.

Opieka nad zwierzętami

Jeśli emeryt jest miłośnikiem zwierząt, to może zaoferować opiekę nad zwierzętami na czas wyjazdu jego właścicieli. Mogą to być psy, koty czy chomiki. Wiele osób wyjeżdżając na weekend czy dłuższy urlop nie wie, co zrobić ze swoim pupilem, więc chętnie skorzystają z takiej opieki.

Zdj. główne: Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*