5 praktycznych akcesoriów ogrodowych

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
5 praktycznych akcesoriów ogrodowych

Artykuł sponsorowany

Spraw, aby przydomowy ogród był nie tylko piękny, ale przede wszystkim funkcjonalny w okresie letnim. Akcesoria wspomniane w artykule uprzyjemnią Twojej rodzinie każde lato w ogrodzie. 

1. Basen ogrodowy

Fale upałów mogą być szczególnie uciążliwe, jeśli nie posiadasz w ogrodzie basenu, który zapewnia przyjemny relaks i orzeźwienie. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza baseny stelażowe, charakteryzujące się dużą stabilnością i wytrzymałością. Z basenu tego rodzaju może korzystać cała rodzina, a dzięki nowoczesnej konstrukcji możliwe jest rozłożenie basenu bez wykorzystania narzędzi.

2. Trampolina

Trampolina ogrodowa zapewnia frajdę dzieciom, a przy tym zachęca je do aktywnej formy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto wiedzieć, że treningi na trampolinach pomagają rozwijać mięśnie, zmniejszyć tkankę tłuszczową, a przy tym zwiększają produkcję endorfin. To inwestycja w dobry humor i zdrowie!

3. Hamak

Jeśli planujesz stworzyć w ogrodzie przytulny kąt wypoczynkowy, to jego sercem może stać się klasyczny hamak rozwieszony między drzewami. Nowoczesne hamaki dwuosobowe z moskitierą dodatkowo chronią przed irytującymi komarami i innymi insektami, dzięki czemu odpoczynek na świeżym powietrzu – zwłaszcza w letnie popołudnie czy wieczory – jest bardziej przyjemny. Lekki i kompaktowy hamak warto zabrać ze sobą również na wakacyjny camping.

4. Huśtawka

Wytrzymała i bezpieczna huśtawka sprawdza się doskonale w ogrodzie, na tarasie i we wnętrzach. Warto zainwestować w model typu bocianie gniazdo, który wyróżnia się lekkością i mobilnością, dzięki czemu można ją łatwo zdemontować i schować na okres zimowy. Najlepiej wybrać huśtawkę z szerokim siedziskiem, z której mogą jednocześnie korzystać rodzic i dziecko. 

5. Kurtyna wodna 

Kurtyna wodna to must have na lato. Nie tylko podleje trawnik w ogrodzie, ale będzie również dawać ochłodzenie i zapewni rozrywkę dzieciom. W ofercie sklepu internetowego: https://www.sternhoff.pl/ znajdziesz modele przeznaczone do większej i mniejszej powierzchni z możliwością regulacji ciśnienia, a tak z różną ilością dysz. Kurtyny wodne zmniejszają temperaturę otoczenia aż o 10 stopni, sprawiając, że upał na zewnątrz jest łatwiejszy do zniesienia. Ponadto wspomniane urządzenia odstraszają komary, meszki i inne owady, dlatego warto umieścić kurtyny wodne blisko placu zabaw. Dzieci będą mogły zażyć orzeźwiającej kąpieli w całkowicie higieniczny, bezdotykowy sposób w trakcie zabawy. 

Fot.: Jonathan Kemper/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*