Aranżacja salonu – jakie rozwiązania ułatwią odpoczynek seniorom?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Aranżacja salonu – jakie rozwiązania ułatwią odpoczynek seniorom?

Artykuł sponsorowany

By zapewnić seniorom komfort w domu, trzeba czasem poszukać konkretnych rozwiązań. Nie wszystkie meble wygodne dla młodzieży będą odpowiednie dla osoby starszej. Choroby stawów, bóle pleców i problemy z układem trawiennym to kwestie, które należy brać pod uwagę przy urządzaniu mieszkania dla seniora. Zobacz, jak stworzyć salon idealny dla osób w zaawansowanym wieku. 

Wysoka kanapa

O ile młody człowiek czuje się świetnie zapadając się w miękkie poduszki na niskiej sofie, dla seniora taka sytuacja może być problematyczna. Podeszły wiek wiąże się ze zmniejszeniem mobilności przez choroby i zwyrodnienia pojawiające się w układzie kostno-stawowym. Starszy człowiek może mieć problem ze wstaniem z niskiej lub zbyt miękkiej sofy. Kanapa dla seniora powinna stać na w miarę wysokich nogach, a jej poduszki nie mogą być za miękkie, powinny być raczej sprężyste, żeby ułatwić wstawanie. Świetnym rozwiązaniem będzie także narożnik, który umożliwi wyciągnięcie nóg przed siebie, by dać im odpocząć. Ponadto jedzenie lub picie kawy na zbyt niskim siedzeniu może doprowadzić u osoby starszej do bólu brzucha, a nawet problemów żołądkowych. Po szeroki wybór narożników na wysokich nóżkach, zajrzyj na: https://www.tcmeble.pl/kategorie_produkty/narozniki/.

Miejsce na uniesienie nóg

Seniorzy, a zwłaszcza seniorki, często zmagają się z problemami z układem krążenia. Przez to wiele starszych osób doświadcza pojawiania się opuchlizny na kończynach. By zredukować obrzęk, zaleca się uniesienie nóg na niewielką wysokość, dzięki czemu krążenie powróci do normy i kończyny odzyskają swój naturalny rozmiar. Jeśli osoba, mająca korzystać z salonu ma takie problemy, warto zainwestować w kanapę lub fotel z wyciąganym podnóżkiem lub podnóżek mobilny. Dzięki tym małym modyfikacjom zmęczone i spuchnięte stopy seniora z pewnością będą mogły odpocząć i wrócić do normy. 

Trzymanie nóg w uniesionej pozycji jest bardzo zdrowe dla funkcjonowania układu krwionośnego. W tej pozycji krew sprawniej dociera do najważniejszych komórek ciała, lepiej je dotlenia i sprawia, że czujemy się lepiej. Zestawy wypoczynkowe idealne dla seniorów i osób ze skłonnościami do obrzęku stóp znajdziesz pod adresem: https://www.tcmeble.pl/kategorie_produkty/sofy-fotele/. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przy urządzaniu salonu dla osoby w podeszłym wieku należy za priorytet uznać bezpieczeństwo. Meble, które mają stanąć w salonie seniora muszą być solidne i stabilne. Jeśli osoba starsza ma problemy z utrzymaniem równowagi, należy zrezygnować z takich dodatków, jak dywaniki, zasłony i ozdobne stoliki. Wszelkie ozdoby, zwłaszcza szklane i ceramiczne, które mogą łatwo się potłuc, powinny stać na stabilnych meblach, najlepiej zabezpieczone, na przykład na obudowanej półce, i być poza bezpośrednim zasięgiem starszego domownika. Dzięki temu, jeśli senior straci równowagę, nie przewróci się razem z etażerką lub zerwaną zasłoną i nie pokaleczy się o stłuczony przy upadku gadżet. Meble takie jak stolik kawowy lub szafka RTV nie powinna mieć ostrych narożników i krawędzi, by w razie upadku zminimalizować ryzyko poważnego urazu głowy. Solidne i niezawodne meble bezpieczne dla osób starszych kupisz na stronie https://www.tcmeble.pl/. 

Osobom w sędziwym wieku zawdzięczamy najczęściej bardzo wiele. Dlatego jeśli ważny w Twoim życiu emeryt planuje remont lub jego stan zdrowia wymaga zmiany wystroju w salonie, zapewnij mu sto procent wygody i bezpieczeństwa. Pomoc seniorom można okazać w naprawdę małych gestach, takich jak troska o ich komfort i zdrowie. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • piotr 09.10.2021

    Bardzo fajnie opisany artykuł. Bardzo dobrze sprawdzają się właśnie podnóżki ponieważ są mobilne i w zależności od potrzeb można je przenieść w inne miejsce w salonie lub do innego pokoju. Opisane fotele z wyciąganym podnóżkiem mogą okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób starszych. Polecam przeczytanie artykułu wiele cennych wskazówek i porad.