Sanatorium po Covidzie. Sprawdź, jakie są zasady programu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Sanatorium po Covidzie. Sprawdź, jakie są zasady programu

Pandemia COVID-19 znacznie wpłynęła na życie i zdrowie osób z całego świata. Ci, którym udało się przejść chorobę i wyzdrowieć niestety często mają duże problemy, żeby wrócić do pełni sprawności. Lekarstwem na to ma być program rehabilitacji skierowanych do ozdrowieńców.

Zasady:

  • Z rehabilitacji na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia będą mogli skorzystać pacjenci, którzy otrzymają specjalne skierowanie lekarskie, które uprawni ich do rehabilitacji w trybie stacjonarnym lub uzdrowiskowym, trwającym od 2 do 6 tygodni.  
  • Rehabilitacja przysługiwać będzie osobom, które spełniają warunki lekarskie oraz zakończyły leczenie zakażenia COVID-19 maksymalnie do 6 miesięcy wstecz
  • Przyjęta przez Ministerstwo Zdrowia stawka dzienna na osobę wynosić ma 188 zł
  • W trakcie leczenia pacjenci będą mieli zapewniona specjalistyczną opiekę lekarską, pielęgniarską oraz wsparcie psychologiczne. 
  • Program postcovidowej rehabilitacji zawiera między innymi: kinezyterapię, inhalacje indywidualne oraz okołotężniowe, terenoterapię, balneoterapię, masaże, fizykoterapię czy treningi relaksacyjne.

Jeśli w ciągu ostatniego pół roku zaraziłeś się wirusem COVID-19 i nadal nie doszedłeś do pełni sprawności, zgłoś się do lekarza i sprawdź, czy kwalifikujesz się do programu. 

Źródło: nfz.gov.pl

Photo by TheDigitalArtist from Pixabay.com
Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*