Co dziadkowie mogą kupić z okazji chrztu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co dziadkowie mogą kupić z okazji chrztu?

Artykuł sponsorowany

Chrzest to z pewnością wyjątkowe wydarzenia dla całej rodziny malucha. Warto więc zastanowić się nad odpowiednim prezentem, który stanie się pamiątką na lata. Podpowiadamy, co dziadkowie mogą kupić z okazji chrztu świętego swojego wnuczka lub wnuczki.

Chrzest jest jednym z ważniejszych wydarzeń dla całej rodziny nowo narodzonego malucha. Dlatego też tak istotne są upominki wręczane z tej specjalnej okazji. W końcu wszystkie podarunki z tego dnia z pewnością staną się pamiątką na długie lata. Podpowiadamy, jakie prezenty mogą wybrać dziadkowie dla swojego wnuczka lub wnuczki.

Medalik – prezent, który stanie się pamiątką

Świetnym pomysłem na prezent z okazji chrztu świętego jest oczywiście złoty lub srebrny medalik. Taki podarunek stanie się niesamowitą pamiątką na lata. Jako że uroczystość jest ściśle związana z wiarą, na medaliku z pewnością nie może zabraknąć symboli do niej nawiązujących. Doskonałym pomysłem jest na przykład grawer. Takie delikatne zdobienie będzie bardzo subtelne, ale jednocześnie w elegancki sposób spełni swoją rolę.

Warto także na jednej stronie medalika umieścić grawer od kogo jest medalik oraz datę chrztu. Jeśli jednak zdecydujecie się na malutki medalik, na którym grawer po prostu się nie zmieści, to równie dobrze można go wykonać na pudełeczku – będzie wyglądał równie elegancko i efektownie.

Pierwsze Pismo Święte

Jako że chrzest jest ceremonią przyjęcia do Kościoła, to doskonałym pomysłem na prezent dla wnuczka lub wnuczki będzie Pismo Święte. Najlepszym wyborem będzie Biblia dla dzieci, którą maluch będzie mógł przeglądać oraz czytać, jak tylko trochę podrośnie. Aby podarunek miał charakter bardziej sentymentalny, warto do Pisma Świętego włożyć elegancką karteczkę z dedykacją i kilkoma słowami od dziadków.

Pięknie wydaną Biblię, idealną jako prezent z okazji przyjęcia chrztu świętego, znajdziesz na stronie https://quovadis.sklep.pl/pl/i/Pamiatki-na-Chrzest/14. Taki prezent  nawet mimo upływu czasu wciąż będzie zajmował ważne miejsce na półce oraz w sercu domowników.

Album lub karty na zdjęcia

Idealnym pomysłem na prezent z tej niezwykłej okazji jest także album lub specjalne karty na zdjęcia, które znajdziesz na przykład na stronie https://madlenkacards.pl/14-karty-do-zdjec. Chrzest to w dużej mierze okazja do spotkania z najbliższą rodziną oraz wspólnego celebrowania przyjęcia sakramentu przez najmłodszego członka rodziny. Warto więc te chwile uwiecznić na zdjęciach, a następnie pięknie oprawić. Dzięki temu możliwe będzie wracanie do tych wyjątkowych chwil, a album stanie się pamiątką na długie lata.

Pamiątki niezbędne do przyjęcia chrztu świętego

Dobrym pomysłem na prezent, który dziadkowie mogą podarować swoim wnuczkom lub wnukom z okazji przyjęcia sakramentu chrztu świętego, są świece sakralne. Bez nich przyjęcie chrztu byłoby niemożliwe, a także są one niesamowitą pamiątką przypominającą tym wyjątkowym sakramencie. Możecie wybierać spośród pięknych świec ze złotymi i srebrnymi ornamentami, a także nadrukowanymi grafikami pełnymi symboliki.

Zdj. główne: Josh Applegate/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*