Terapia dla par – kiedy warto się na nią zdecydować?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Terapia dla par – kiedy warto się na nią zdecydować?

Artykuł sponsorowany

Terapia dla par to forma pomocy psychologicznej, która ma na celu pomóc partnerom w rozwiązaniu problemów i poprawie jakości ich relacji. W przypadku kryzysu w związku wiele par decyduje się na skorzystanie z pomocy psychologa. Oto kilka sytuacji, w których warto rozważyć terapię dla par.

Problemy w komunikacji

Komunikacja jest kluczowa w każdym związku. Jeśli partnerzy mają problemy z wyrażaniem swoich uczuć i potrzeb lub słuchaniem drugiej strony, to może prowadzić to do konfliktów i frustracji. Terapia dla par może pomóc partnerom w nauce efektywnego komunikowania się i wypracowaniu rozwiązań, które zaspokoją potrzeby obu stron.

Brak zaangażowania

Jeśli jeden z partnerów wydaje się unikać rozmowy, unikać inicjowania intymności lub wydaje się, że związek nie jest dla niego priorytetem, może to prowadzić do poczucia zaniedbania i frustracji u drugiego partnera. Terapia w tym wypadku może być pomocna w  wypracowaniu strategii, które pomogą partnerowi zaangażować się w związek i zmienić dynamikę w związku.

Problemy z intymnością

Problemy z intymnością są częstym problemem w związkach. Może to wynikać z braku zaangażowania, braku zrozumienia potrzeb partnera lub z innych czynników, takich jak lęki i niepewności. Jeżeli mamy z tym problem, terapia może okazać się dużym wsparciem w budowaniu większej bliskości emocjonalnej i fizycznej.

Kryzysy w związku

Kryzysy w związku, takie jak zdrada, problemy finansowe lub problemy związane z wychowaniem dzieci, mogą prowadzić do poważnych problemów w relacji. Jeżeli chcecie  przepracować takie problemy i znaleźć rozwiązanie, które pozwoli na odbudowę związku, warto skorzystać ze wsparcia specjalisty.

Kwestie związane z rodziną

Kwestie związane z rodziną, takie jak problemy z partnerami rodziców lub konflikty między rodzeństwami, mogą wpłynąć na związek. Terapia dla par może pomóc w radzeniu sobie z tymi problemami i wypracowaniu strategii, dzięki którym można będzie zachować równowagę w związku.

Terapia dla par to dobry wybór niezależnie od tego, czy jesteśmy w związku formalnym, czy nieformalnym. Jeżeli zależy nam na drugiej osobie i mimo przeciwności oraz różnic chcemy razem być, terapia może okazać się pomocna. Więcej na temat terapii dla par można poczytać na stronie https://www.centrum-ja.com.pl/terapia-par-i-malzenstw/, za pośrednictwem witryny można też umówić się na konsultację.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*