Co potrzebne jest do otwarcia piekarni?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co potrzebne jest do otwarcia piekarni?

Artykuł sponsorowany

Pomysłów na własny biznes jest wiele. Jedne z najpopularniejszych obejmują otwieranie lokali gastronomicznych lub produkcję żywności. Tego typu działalności należą do najstabilniejszych, ponieważ popyt na produkty spożywcze ciągle rośnie.

Sprzęt do wypiekania pieczywa 

Najważniejszą cechą produktów sprzedawanych w piekarni i cukierni jest ich świeżość i jakość. Żeby uzyskać odpowiednio kruche i lekkie pieczywo, musisz wyposażyć się z piec obrotowy. Takie urządzenie, wyposażone w rozbudowany wymiennik ciepła, jest przystosowane do wypieku różnego rodzaju pieczywa jasnego i ciemnego. Piec posiada także dwa sterowania – panel komputerowy z wyświetlaczem graficznym do automatycznego pieczenia lub panel prostego sterowania z podwójną elektromechaniczną kontrolą w przypadku uszkodzenia. Dodatkowymi zaletami pieca obrotowego jest automatyczne urządzenie do podnoszenia wózka, wskaźniki czasu pieczenia chleba i temperatury oraz system blokujący drzwi. Jeśli otwierasz piekarnię i potrzebujesz takiego sprzętu, znajdziesz go tutaj: ibis.net.pl/product/piece-obrotowe-sp/.

Sprzęt do wyrabiania ciasta

Przygotowanie ciasta do wyrobów cukierniczych lub pieczywa nie wydaje się trudne. W domu prawdopodobnie używasz do tego miksera. W przypadku piekarni warto wziąć pod uwagę ilość produktów, które musisz przygotować – ręczne wyrabianie ciasta w tym przypadku jest niepraktyczne i nieekonomiczne. Najlepszym sposobem na szybkie przygotowanie dobrze wymieszanej masy jest używanie ubijaczek planetarnych. Te urządzenia o płynnej regulacji obrotów doskonale sprawdzą się do przetwarzania produktów takich jak jajka, mąka, oleje, kakao, a nawet mięso siekane. Ubijaczkę możesz kupić tutaj: http://ibis.net.pl/product/ubijaczki-planetarne/, a wraz z nią otrzymasz kocioł i trzy narzędzia robocze dopasowane do Twoich potrzeb. Zaletami tego urządzenia są przede wszystkim cicha i bezobsługowa praca przekładni planetarnej, czytelny pulpit sterowniczy oraz elektryczne podnoszenie i opuszczanie kotłów. Przekonaj się, że przygotowywanie ciasta na dużą skalę nigdy nie było tak proste!

Co jeszcze przyda się w piekarni?

Wiele sprzętów, które zdecydujesz się zakupić, będzie odpowiadać Twoim indywidualnym potrzebom. Najważniejsza w prowadzeniu własnego biznesu jest w końcu przemyślana organizacja wydatków! Z tego powodu musisz samodzielnie dobrać akcesoria piekarnicze, które najbardziej Ci się przydadzą. Mogą do nich należeć piece sklepowe lub wózkowe termoolejowe, systemy załadunku i rozładunku, miesiarki do ciasta, ubijaczki cukiernicze czy maszyny do kremów. Zastanów się, jakie produkty spożywcze chcesz serwować swoim klientom i zakup maszyny, które Ci to umożliwią.

Fot. Yeh Xintong/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*