Co ułatwi hodowlę zwierząt rolnych?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co ułatwi hodowlę zwierząt rolnych?

Artykuł sponsorowany

Hodowla zwierząt rolnych to wymagająca dziedzina. Przeczytaj, jakie innowacyjne rozwiązania pozwalają lepiej zadbać o zwierzęta i sprawniej prowadzić gospodarstwo rolne. 

Piłka antystresowa dla trzody chlewnej 

Specjalna piłka przeznaczona dla zwierząt hodowlanych ma za zadanie redukować stres występujący u świń, a także zapobiegać agresji i aktom kanibalizmu wśród stada. Produkt w intensywnym kolorze przyciąga uwagę trzody chlewnej – dla lepszego efektu piłkę można wypełnić grochem, aby uzyskać efekt akustyczny. Warto wybrać piłke antystresową wykonaną z wytrzymałego materiału, jaką ma w ofercie profesjonalny sklep rolniczy.

Elektryczne czochradło dla bydła 

Innym produktem, który pozwala zwiększyć komfort hodowlanych zwierząt i poprawić ich samopoczucie w gospodarstwie, są elektryczne czochradła przeznaczone dla bydła, a zwłaszcza krów mlecznych. Urządzenia zamontowane w oborze zaspokajają behawioralne potrzeby krów, pobudzają przemianę materii oraz stymulują produkcję mleka. Ponadto czochradła usuwają roztocza oraz inne pasożyty bytujące na skórze bydła oraz poprawiają krążenie krwi. Dzięki urządzeniu bydło nie musi ocierać się o wystające elementy występujące w pomieszczeniu, co może skutkować uszkodzeniem skóry. 

Parownik do ziemniaków i roślin okopowych

W gospodarstwie rolnym warto korzystać również z urządzenia do parowania czystych ziemniaków i przechowywania ich w zamkniętym kotle, który pozwala utrzymać ciepło przez długi czas. Należy pamiętać, że ziemniaki, które mają zostać wykorzystane do karmienia i wymieszane z innymi komponentami, muszą zostać wcześniej uparowane. Elektryczny parnik ocynkowany to przydatne urządzenie służące m.in. do obróbki parą, roztapiania wosku, podgrzewania wody, gotowania na parze i do innych prac gospodarczych, takich jak ogrzewania pomieszczeń czy podczas wielu prac budowlanych.

Preparat do suchej dezynfekcji pomieszczeń gospodarczych i ściółki

Dla bezpieczeństwa i higieny zwierząt należy pamiętać o regularnej dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich. Alternatywę dla oprysków stanowi preparat do suchej dezynfekcji, która może być przeprowadzana w obecności zwierząt, co znacząco ułatwia przebieg całego procesu. Profesjonalny preparat ma działanie bakterio- i wirusobójcze, zwalcza larwy i grzyby, a przy tym poprawia mikroklimat pomieszczeń inwentarskich oraz innych pomieszczeń gospodarskich. Do przeprowadzenia dezynfekcji w formie suchej potrzebny będzie preparat wysokiej jakości oraz łopata, którą można wykorzystać do równomiernego rozsypania środka w pomieszczeniu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*