Co przyda się w szklarni?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przydomowa szklarnia to dobra inwestycja, gdy chcesz mieć świeże warzywa nawet zimą. Decydując się na nią, musisz dokupić do niej przydatne akcesoria. Zobacz, co może ci się przydać w szklarni. 

Akcesoria do uprawy roślin 

Szklarnia ogrodowa powinna zawierać w sobie różne dodatki, które dają ci więcej możliwości do uprawy roślin. W co więc warto zainwestować? Przede wszystkim w różnego rodzaju półki. Stoły zalewowe będą należeć do wyposażenia podstawowego. Są one wielopiętrowe, dzięki czemu zmieścisz na nich więcej roślin. Posiadają także półki, na których umieścić możesz worki z ziemią, nieużywane donice czy inne przydatne elementy. Umożliwią ci wygodną pielęgnację roślin, a ponadto utrzymasz w szklarni nienaganny porządek.

Jeśli jednak chcesz mieć więcej możliwości, postaw na półki wiszące montowane do ścian oraz specjalne regały i stoliki. Podobną funkcję spełnią uchwyty do doniczek. Przy dachu natomiast zamontuj uchwyty do mocowania roślin. Ułatwią ci one podwiązywanie roślin prowadzonych na sznurku lub umożliwić ci uprawę zieleni w wiszących pojemnikach. Wielodoniczek używaj do wysiewu nasion. Donice torfowe, chociaż droższe, będą wygodniejsze w użyciu.

Pamiętaj, jednak że aby szklarnia mogła w ogóle zaistnieć potrzebny będzie ci tunel foliowy lub specjalna konstrukcja, która umożliwi podtrzymanie odpowiedniej temperatury do rozwoju roślin. 

Optymalizacja warunków w szklarni 

Instalacja kropelkowego systemu nawadniania będzie jednym z najwygodniejszym, a jednocześnie najefektywniejszym rozwiązaniem w szklarni. Technologia ta automatyzuje codzienny, uciążliwy zabieg, a ponadto ogranicza ryzyko wysychania roślin oraz zmniejsza straty wody. Swoją szklarnię postaw w miejscu nasłonecznionym. Dzięki temu będziesz miał pewność, że ma ona dostęp do światła przez cały sezon wegetacyjny. Zwróć uwagę na fakt, że w okresie letnich upałów w szklarni jest zbyt gorąco. Ponadto bezpośrednie promienie słoneczne mogą poparzyć twoje rośliny. W tej sytuacji zastosuj siatkę cieniująca. Przy jej wyborze zwróć uwagę na rodzaj materiału oraz stopień zacienienia. Nie zapominaj o wierzeniu szklarni. Zmniejszy to temperaturę i wilgotność, a tym samym poprawi cyrkulację. Wystarczy, że po prostu otworzysz drzwi. Jeśli chcesz to uskutecznić, już na etapie budowy szklarni zamontuj w niej otwierane okna.

Fot.: www.zanda. photography/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *