Artykuł sponsorowany
Przydomowa szklarnia to dobra inwestycja, gdy chcesz mieć świeże warzywa nawet zimą. Decydując się na nią, musisz dokupić do niej przydatne akcesoria. Zobacz, co może ci się przydać w szklarni.
Szklarnia ogrodowa powinna zawierać w sobie różne dodatki, które dają ci więcej możliwości do uprawy roślin. W co więc warto zainwestować? Przede wszystkim w różnego rodzaju półki. Stoły zalewowe będą należeć do wyposażenia podstawowego. Są one wielopiętrowe, dzięki czemu zmieścisz na nich więcej roślin. Posiadają także półki, na których umieścić możesz worki z ziemią, nieużywane donice czy inne przydatne elementy. Umożliwią ci wygodną pielęgnację roślin, a ponadto utrzymasz w szklarni nienaganny porządek.
Jeśli jednak chcesz mieć więcej możliwości, postaw na półki wiszące montowane do ścian oraz specjalne regały i stoliki. Podobną funkcję spełnią uchwyty do doniczek. Przy dachu natomiast zamontuj uchwyty do mocowania roślin. Ułatwią ci one podwiązywanie roślin prowadzonych na sznurku lub umożliwić ci uprawę zieleni w wiszących pojemnikach. Wielodoniczek używaj do wysiewu nasion. Donice torfowe, chociaż droższe, będą wygodniejsze w użyciu.
Pamiętaj, jednak że aby szklarnia mogła w ogóle zaistnieć potrzebny będzie ci tunel foliowy lub specjalna konstrukcja, która umożliwi podtrzymanie odpowiedniej temperatury do rozwoju roślin.
Instalacja kropelkowego systemu nawadniania będzie jednym z najwygodniejszym, a jednocześnie najefektywniejszym rozwiązaniem w szklarni. Technologia ta automatyzuje codzienny, uciążliwy zabieg, a ponadto ogranicza ryzyko wysychania roślin oraz zmniejsza straty wody. Swoją szklarnię postaw w miejscu nasłonecznionym. Dzięki temu będziesz miał pewność, że ma ona dostęp do światła przez cały sezon wegetacyjny. Zwróć uwagę na fakt, że w okresie letnich upałów w szklarni jest zbyt gorąco. Ponadto bezpośrednie promienie słoneczne mogą poparzyć twoje rośliny. W tej sytuacji zastosuj siatkę cieniująca. Przy jej wyborze zwróć uwagę na rodzaj materiału oraz stopień zacienienia. Nie zapominaj o wierzeniu szklarni. Zmniejszy to temperaturę i wilgotność, a tym samym poprawi cyrkulację. Wystarczy, że po prostu otworzysz drzwi. Jeśli chcesz to uskutecznić, już na etapie budowy szklarni zamontuj w niej otwierane okna.
Fot.: www.zanda. photography/unsplash.com