Jak myć podłogi panelowe?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak myć podłogi panelowe?

Artykuł sponsorowany

Podłogi panelowe to częsty wybór podczas remontów ze względu na ich dużą estetykę, funkcjonalność i korzystną cenę. Sprawdzą się w niemal każdym pomieszczeniu, jednak niezbędna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Dowiedz się, jak poprawnie konserwować i czyścić podłogi panelowe, aby cieszyć się ich trwałością przez dłuższy czas. 

Systematyka to rzecz pierwszorzędna, jeżeli w grę wchodzi pielęgnacja paneli podłogowych. Trudno wyobrazić sobie utrzymanie dobrej jakości produktu, bez eliminacji powstałych zabrudzeń czy wdrażania innych aktywności naprawczych. Przedstawiamy 3 podstawowe zasady, które pomogą Ci zachować błysk i świeżość paneli podłogowych. Zapraszamy do lektury! 

Zasada nr 1: Chroń przed ścieraniem 

Sprawdzonym patentem zabezpieczającym podłogi panelowe przed niepożądanymi rysami i innymi uszkodzeniami mechanicznym jest zaopatrzenie mebli w nakładki filcowe. Warto pamiętać o tym, aby je regularnie wymieniać i ostrożnie przesuwać części wyposażenia po podłodze. W przypadku foteli posiadających kółka, warto zastanowić się nad gumowymi akcesoriami, ewentualnie specjalistycznymi matami. 

Zasada nr 2: Regularnie oczyszczaj na sucho 

Mamy tu na myśli odkurzanie i zamiatanie, które dla wielu lokatorów stanowią warunek sine qua non w zachowaniu porządków. Decydując się na systematycznie sprzątanie paneli podłogowych pozbywasz się zalegającego kurzu i brudu, które w przyszłości nie pozostawią większych plam na podłożu.

Po eliminacji zewnętrznie zabrudzonych powierzchni, przyszła pora na gwóźdź programu, czyli mycie. Panelom nie sprzyja duża ilość wody czy detergentów, a użycie nasączonego mopa czy ścierki może tylko spowodować uszkodzenia, a tych każdy chciałby uniknąć. 

Zasada nr 3: To, czym myjesz panele – ma znaczenie 

Każda hurtownia chemiczna posiada wachlarz produktów, za pośrednictwem których jesteś w stanie uporać się z powstałymi zabrudzeniami. Mimo, że wybór detergentów jest naprawdę duży to wciąż niezastąpione są domowe sposoby w myciu paneli. Jednym z nich jest mikstura powstała z octu i wody, dzięki której nabłyszczysz podłogę. 

Kolejny, dość powszechny patent polega na dodaniu do ciepłej wody odrobiny płynu do naczyń. To łatwa, a zarazem skuteczna metoda pozwalająca na uniknięciu nieestetycznych smug. 

Wskazówka 

Unikaj jak ognia zbyt mocnych preparatów, ponieważ ich właściwości mogą doprowadzić do uszkodzenia laminatu bądź przyczynić się do powstawania przebarwień. Stosuj się do zaleceń producentów środków czystości, by móc cieszyć się estetycznie prezentującymi się panelami podłogowymi. 

Fot.: Jonathan Taylor/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*