Jakie są sposoby na uzupełnienie braków zębowych?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie są sposoby na uzupełnienie braków zębowych?

Artykuł sponsorowany

Piękny, zdrowy uśmiech, jak z okładki, to marzenie wielu osób. Nie każdemu jest jednak dane cieszyć się białymi i mocnymi zębami. Genetyczne skłonności do próchnicy czy chorób dziąseł sprawiają, że coraz więcej osób zmaga się z ubytkami w zębach. Zobacz, jakie są sposoby na uzupełnienie niekompletnego uzębienia.   

Implanty zębowe

Wiele osób waha się przed uzupełnieniem braków w uzębieniu za pomocą implantów. Głównym czynnikiem są względy finansowe oraz strach przed złym dopasowanie, koloru implantu do reszty zębów. Nowoczesna protetyka stomatologiczna dysponuje jednak materiałami w nieskończenie szerokim spektrum bieli, dzięki czemu odcień implantu można dopasować idealnie. 

Jeśli Twoje zęby mają przebarwienia, plamy lub osadził się na nich kamień, dla zdrowia dziąseł warto zdecydować się na zabieg piaskowania, podczas którego osad nazębny zostanie usunięty, a zęby staną się bielsze. Ta procedura jest całkowicie nieszkodliwa dla szkliwa, za to może bardzo dobrze wpłynąć na stan dziąseł. Kiedy już oczyścisz zęby możesz mieć pewność, że protetyk dobierze idealny odcień implantu i zupełnie nie będzie się on rzucał w oczy. Obecnie wykorzystywane w protetyce materiały zapewniają dożywotnią gwarancję jakości i nie wymagają wymiany. Na stronie https://malodental.pl/ możesz przeczytać więcej na temat procedury zakładania implantów zębowych.  

Korony

Korony nakładane na zęby to znana od dawna metoda ratowania zębów po długim i inwazyjnym leczeniu. Po leczeniu kanałowym lub długiej walce z chorobą szkliwa, korony to sposób na uratowanie zęba przed ekstrakcją. To rozwiązanie pozwala także chronić pacjenta przed bólem, wynikającym na przykład z odsłonięcia kanałów nerwowych lub zniszczenia naturalnych koron zębowych. Jeśli w wyniku leczenia część zęba została usunięta, założenie korony szybko zatuszuje ubytek i wyrówna Twoje uzębienie.  

Licówki 

Twoje zęby mają nietypowy kształt, który sprawia, że wyglądają one nieestetycznie i chcesz to poprawić? W takim razie licówki będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. To właśnie im większość hollywoodzkich gwiazd zawdzięcza olśniewający, idealnie biały i prosty uśmiech. Licówki to specjalne nakładki na zęby, wykonane z kompozytu lub porcelany, które w kilka chwil mogą całkowicie odmienić Twoje uzębienie. Nie będzie to sposób na wizualne wyprostowanie nieprawidłowego zgryzu, ale jeśli Twoje zęby są na przykład wyjątkowo krótkie, dzięki licówkom zyskają kilka milimetrów i będą wyglądać dużo bardziej estetycznie. Za pomocą licówek można także zatuszować braki w uzębieniu, ponieważ nakładki mogą zakryć ubytki.  

Fot.: Cristi Ursea/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*