Jak się przygotować do e-wizyty?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Jak się przygotować do e-wizyty?

W czasie pandemii teleporady stały się powszechną praktyką pozwalającą na konsultacje z lekarzem bez konieczności wychodzenia z domu. O czym warto pamiętać przed takim połączeniem?

Wizyta u lekarza w trakcie pandemii COVID-19 została zastąpiona przez swój wirtualny odpowiednik – teleporadę. To, że przebiega ona w ten sposób, nie oznacza jednak, że nie trzeba się do niej odpowiednio przygotować.

Ze względu na pośrednictwo technologii, w pierwszej kolejności na pewno należy zwrócić uwagę na właściwe warunki techniczne do przeprowadzenia rozmowy, czyli sprawdzić, czy ma się sprawny i naładowany sprzęt oraz dostęp do internetu, jeśli połączenie ma być online. Dobrze jest zapewnić sobie również ciche, ustronne miejsce, aby nic nam nie przeszkadzało.

Przed teleporadą powinno się przygotować informacje, które są potrzebne również podczas tradycyjnej konsultacji lekarskiej, na przykład swoje dane identyfikacyjne, historię choroby oraz listę przyjmowanych leków. Ponadto warto umieć możliwie jak najdokładniej określić swoje dolegliwości oraz przemyśleć pytania i tematy, które chcemy poruszyć ze specjalistą.

Zdj. główne: Hassan OUAJBIR/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*