Jakie ozdoby zawiesić na ścianie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie ozdoby zawiesić na ścianie?

Artykuł sponsorowany

Zakup ozdób do mieszkania to świetny sposób, żeby cieszyć się oryginalną aranżacją. Sprawdź listę dekoracji ściennych przygotowaną przez redakcję i wybierz najlepsze do swojego domu. 

Wybierając dekoracje ścienne, warto zadbać, aby idealnie komponowały się z dominującym w aranżacji stylem. Przed zakupem ozdób dobrze jest także zaplanować budżet na domowe dekoracje. Zakup oryginalnych dzieł sztuki stanowi zwykle duży wydatek, który może jednak okazać się trafioną inwestycją za parę lat. Z kolei proste makramy, własny kolaż czy galerię fotografii można zrobić własnoręcznie, korzystając z poradników DIY dostępnych w Internecie.

Makramy

Makrama to starożytna sztuka polegająca na pleceniu sznurków bawełnianych. Za pomocą tej techniki powstają subtelne ozdoby ścienne, świetnie wpisujące się w styl boho. Makramy w postaci makatki wprowadzają miły aspekt ozdobny do wnętrza, ale mogą też pełnić rolę stylowego kwietnika, uchwytu na ręcznik czy papier toaletowy, a także przybrać kształt uroczego łapacza snów. Ozdoby tego typu świetnie wpasowują się do przestrzeni, w których królują rośliny, jasne barwy i naturalne wykończenia, takie jak drewno, wiklina czy len.

Obrazy

Nie ma bardziej klasycznych ozdób ściennych od oryginalnych obrazów o wysokiej wartości artystycznej. Inwestycja w dzieła sztuki pozwoli uszlachetnić wnętrze, doda mu klasy, a także będzie stanowić wsparcie dla zdolnego artysty. Zakup dzieł sztuki to także świetna okazja, żeby przekonać się, jakie emocje wzbudzają profesjonalne licytacje. Na stronie https://onebid.pl/pl/auction/Grafika-i-rysunek znajdziesz szeroki wybór unikatowych obrazów i grafik polskich, a także zagranicznych twórców.

Plakaty

Plakaty to tańsza alternatywa dla obrazów, dzięki której można wprowadzić do wnętrza oryginalny detal. Plakaty sprawdzają się świetnie w każdym pomieszczeniu, należy jednak dobrać kolorystykę do aranżacji i zamknąć grafikę w pasującej kolorystycznie ramie. Przykładowo w sypialni warto powiesić zdjęcia natury, wariacje impresjonistyczne oraz morskie pejzaże, które działają kojąco na organizm. Z kolei w biurze świetnie sprawdzą się żywe, wesołe grafiki oraz minimalistyczne plakaty z inspirującym cytatem. 

Galeria rodzinnych zdjęć

Galeria ścienna, która łączy sztukę i rodzinne fotografie, to świetny sposób na spersonalizowanie i ozdobienie mieszkania. Wystarczy, że wywołasz lub wydrukujesz ulubione zdjęcia i stworzysz z nich ciekawą kompozycję – zdjęcia mogą przeplatać się z np. z pocztówkami z podróży oraz ciekawymi grafikami. Plan stworzenia rodzinnej galerii może być dobrym pretekstem, żeby umówić się na profesjonalną sesję rodzinną u fotografa. Świetnym pomysłem może być także wywołanie w większym formacie ulubionego zdjęcia i zamknięcie go w eleganckiej ramie. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Medhat Ayad

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*