Leczenie grzybicy pochwy – to warto wiedzieć!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Leczenie grzybicy pochwy – to warto wiedzieć!

Artykuł sponsorowany

Grzybica pochwy to przypadłość, która może spotkać każdą kobietę. Nie jest to jednak nic strasznego, jeśli od razu odczyta się objawy i zacznie się działać. Wystarczy, że na czas poda się odpowiednie leki, a szybko można zapomnieć o zapaleniu pochwy. Dowiedz się, jak leczyć grzybicę pochwy i na co zwracać uwagę.

Jakie są objawy grzybicy pochwy?

Zanim dobierzesz sposób leczenia, musisz sprawdzić, jakie masz objawy. Przede wszystkim zwróć uwagę na swędzenie i pieczenie. Jeśli te się pojawią, to możesz mieć pewność, że coś atakuje błony śluzowe Twojej pochwy. Wiele jednak zależy od dalszych objawów. Przy samym swędzeniu nie trzeba od razu reagować doraźnymi lekami przeciwgrzybicznymi, ponieważ problem może leżeć gdzie indziej. Swędzenie to również oznaka zapalenia bakteryjnego, reakcji alergicznej czy choroby wenerycznej. Warto obserwować czy pojawia się zaczerwienienie, ból i upławy. W przypadku grzybicy pochwy dwa ostatnie czynniki będą znaczące. Dobrym pomysłem przy zauważeniu tych objawów będzie skorzystanie z teleporady, np. dzięki stronie https://l4.pl.

Ból odczuwalny jest głównie podczas stosunku i oddawaniu moczu. Upławy za to są regularne, obfite i w głównej mierze bezwonne. Mają jednak bardzo charakterystyczny wygląd. Ich biały kolor połączony jest z grudkowatą teksturą, przez co mówi się o nich twarogowe. Jeśli widzisz takie upławy, musisz działać szybko! Zawsze świadczą one o grzybiczym zapaleniu, które należy jak najszybciej leczyć, aby wyhamować rozwój grzybów i ich kolonizowanie się na błonie śluzowej.

Domowe leczenie grzybicy pochwy

Mimo tego, że wiele osób szuka domowych sposobów na leczenie grzybicy pochwy, takich po prostu nie ma. Jeśli już dojdzie do rozprzestrzenienia się zapalenia grzybiczego, można zaufać tylko sprawdzonym lekom przeciwgrzybiczym, które są dostępne w aptekach. Najlepsze będą produkty na receptę, które można zdobyć po konsultacji ze specjalistą. W ten sposób można zdobyć receptę i zwolnienie lekarskie bez wychodzenia z domu.

Leki z apteki na zapalenie grzybicze pochwy

W aptekach dostępne są także leki bez recepty. To bardzo dobre rozwiązania w początkowych etapach zapalenia. Takie medykamenty są w stanie wyeliminować problem, pozbyć się bólu i zadbać o przywrócenie prawidłowego pH pochwy. Najlepiej postawić na maści i globulki dopochwowe, które działają znacznie szybciej niż doustne tabletki. Często jednak potrzebna będzie wizyta u lekarza, aby ten opracował plan leczenia.

Czego nie robić podczas leczenia grzybicy pochwy?

Leczenie grzybicy pochwy nie jest skomplikowane, o ile dba się o regularne przyjmowanie leków, smarowanie oraz o siebie. Należy postawić na wzmocnienie odporności organizmu, zdrową dietę i na rezygnację ze stosunków seksualnych oraz korzystanie z publicznych miejsc, w których mogą być grzyby różnego rodzaju. Podczas leczenia odradza chodzenia na basen czy na siłownię.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o różnych chorobach wśród seniorów i sposobach ich leczenia, koniecznie sprawdź stronę https://seniore.pl!

Fot.: CDC/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*