Legowisko dla kota – jakie wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Legowisko dla kota – jakie wybrać?

Posłanie dla kota powinno być wygodne, dostosowane do gabarytów pupila i sprawiać, by zwierzę czuło się w nim bezpiecznie. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę podczas wyboru legowiska? Sprawdźmy!

Legowisko dla kota z wikliny 

Producenci akcesoriów dla zwierząt oferują nam szeroki wybór legowisk przeznaczonych dla kotów. Popularnym rozwiązaniem jest klasyczne, wiklinowe legowisko, które może mieć również formę koszyka. Wewnątrz gadżetu znajduje się miękki, nieduży materac lub posłanie z kocyka. Co ciekawe, koty często wykorzystują tego typu legowisko jako drapak.

Drapak i legowisko dla kota – 2w1

Modną opcją w ostatnich latach są budki/domki połączone z drapakiem. Charakterystyczna konstrukcja sprawia, że kot czuje się bezpiecznie. Tego typu legowiska nie należą do małych, przed zakupem należy więc upewnić się, czy aby na pewno posiadamy wystarczającą ilość miejsca w mieszkaniu. Kluczową kwestią w tym wypadku jest stabilna konstrukcja, gdyż w przeciwnym wypadku nasz pupil nie będzie chciał z niego korzystać.

Poduszka i kocyk dla kota

Chcąc zapewnić czworonożnemu przyjacielowi komfortowe miejsce do spania, wcale nie musimy inwestować w profesjonalne legowisko dla kota. Wystarczający może okazać się miły w dotyku kocyk i poduszka. Tego typu akcesoria pozwolą nam stworzyć wygodną przestrzeń do drzemki.

Co ważne, takie rozwiązanie jest łatwe w czyszczeniu (w razie zabrudzenia wystarczy wyprać poduszkę i koc w pralce automatycznej). Ponadto możemy umieścić je w dowolnym zakątku domu czy mieszkania (np. na parapecie, pod grzejnikiem). To szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli nasz pupil lubi wylegiwać się na kanapie lub łóżku.

Legowisko-tunel dla mruczka

Ciekawym produktem, który pozwala efektywnie wykorzystać wolną przestrzeń, jest legowisko w kształcie tunelu. To idealne rozwiązanie dla kotów, które lubią przebywać w ciasnych i wąskich miejscach (niektóre pupile czują się tam wyjątkowo bezpiecznie). Tunel może być wykonany z pluszowej tkaniny lub wodoodpornego poliestru (warto wówczas wyłożyć dodatkowo legowisko miękkim kocykiem).

Wiszące legowisko dla kota

Ostatnia propozycja to legowisko znajdujące się na wysokości. Pupil nie tylko będzie mógł oddawać się błogiemu odpoczynkowi, ale też zyska znakomity punkt obserwacyjny. Minusem tego rozwiązania jest konieczność wywiercenia otworów w ścianie. Z drugiej strony posłanie nie zajmuje wiele miejsca.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom wybierzecie idealne posłanie dla milusińskiego, z którego kot chętnie będzie korzystał. Szeroki wybór kocich legowisk znajdziemy w internetowych sklepach zoologicznych. Warto też odwiedzić okoliczne supermarkety i ich działy dla zwierząt.

Źródło: pixabay.com/bongbabyhousevn

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*