Jak optycznie powiększyć małe wnętrze?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak optycznie powiększyć małe wnętrze?

Artykuł sponsorowany

Małe wnętrza również mogą być przestrzenne – wystarczy jedynie zadbać o ich odpowiednią aranżację. Co więc zrobić, aby niewielkie pomieszczenia wydawały się większe? Poznaj kilka naszych sprawdzonych trików na optyczne powiększenie każdej powierzchni.

Zwróć uwagę na kolorystykę

W aranżacji małych wnętrz ogromną rolę odgrywa kolorystyka. Dzięki niej możesz nieco zwiększyć optycznie swoje mieszkanie lub odwrotnie – jeszcze bardziej je pomniejszyć. Jakie więc kolory wybrać, a jakich unikać? W niewielkich wnętrzach świetnie sprawdzą się przede wszystkim jasne barwy. Genialnie będzie wyglądać aranżacja w bielach lub bardzo jasnych szarościach. Jeśli chcesz nieco ożywić tą stonowaną kolorystykę, możesz zdecydować się na mocne akcenty w intensywnych kolorach. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ich ilością, ponieważ przytłoczą one całą aranżację. Unikaj zaś bardzo ciemnych kolorów, w szczególności na ścianach oraz w przypadku sporych mebli.

Podłoga ma znaczenie

W przypadku małych przestrzeni ogromne znaczenie ma podłoga. Mimo że mogłoby się wydawać, że nie jest ona aż tak istotna, to może ona znacząco wpłynąć na optyczne powiększenie wnętrza. Aby nieco powiększyć przestrzeń, zdecyduj się na jednolitą podłogę wykonaną z tego samego materiału w całym mieszkaniu, najlepiej w jasnych barwach. Dzięki temu całość będzie wyglądała spójnie i harmonijnie, a mieszkanie wyda się bardziej przestronne. 

Lustra – idealny dodatek do małego wnętrza

Jeśli zastanawiasz się, jakie dodatki wybrać do małego wnętrza, to doskonałym wyborem będą lustra. Powiększanie przestrzeni z wykorzystaniem luster to trik stary jak świat, który przynosi genialne efekty. Lustra doskonale odbijają światło, dzięki czemu wnętrze, w którym się znajdują, wydają się większe. Postaw na duże lustra, które możesz powiesić na całej długości ściany. Pamiętaj jednak, aby nigdy nie wieszać luster naprzeciwko siebie!

Zadbaj o naturalne światło

W optycznym powiększeniu wnętrza ogromne znaczenie ma również światło. Postaraj się więc, aby w Twoim mieszkaniu nie zabrakło dostępu do naturalnego światło. Unikaj mocno zaciemniających i grubych zasłon oraz postaraj się tak urządzić wnętrza, aby światło dzienne jak najmocniej oświetlało strategiczne miejsca, na przykład biurko do pracy czy też robocze blaty kuchenne. Dzięki temu każde z wnętrz będzie wygodniejsze oraz bardziej przestronne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat aranżacji małych wnętrz, zobacz https://dladomatora.pl/wnetrza/jak-w-kawalerce-zaaranzowac-przytulny-kacik-sypialniany/.

Zdjęcie główne: pexels.com/Mark McCammon

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*