Badania profilaktyczne. Akcja „Onkoodpowiedzialni” przypomina o regularnych badaniach

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Badania profilaktyczne. Akcja „Onkoodpowiedzialni” przypomina o regularnych badaniach

O tym, że zdrowie jest najważniejsze wiemy wszyscy, jednak bardzo często odkładamy badania na później usprawiedliwiając się tym, że nic nam nie dolega. W czasie pandemii, która spowodowała dużo ograniczeń, wiele osób zrezygnowało z umówionych wizyt lekarskich, w obawie przed zarażeniem się wirusem Covid-19, w przychodni czy szpitalu. O tym, że warto regularnie się badać przypomina akcja ONKOODPOWIEDZIALNI, do której przyłączyła się Grupa iCEA.

Cel akcji

Celem akcji ONKOODPOWIEDZIALNI, jest podnoszenie świadomości w zakresie nowotworów ginekologicznych i zdrowia kobiet. Grupa iCEA zdaje sobie sprawę jak ważna jest profilaktyka w tej kwestii dlatego z dumą wspiera całe przedsięwzięcie.  Choć akcja skierowana jest głównie do kobiet, nie oznacza to wcale, że mężczyźni mogą przejść obok niej obojętnie – w końcu to również oni powinni zadbać o zdrowie swoich partnerek, żon, mam, sióstr, kuzynek i babć. Bardzo często ich wsparcie zachęca kobiety do regularnych badań.

Jak przyłączyć się do akcji?

W akcji może wziąć udział każdy poprzez uczestnictwo w spotkaniach live, które zostały zaplanowane w następujących terminach:

  • 23 czerwca o godz. 19:30 – rozmowa z psychoonkologiem p. Adrianną Sobol oraz dr. n. med. Maciejem Olszewskim o tym, jak zapobiegać nowotworom, jak je leczyć oraz o nowych terapiach nowotworów ginekologicznych (w tym o programie bezpłatnych zabiegów z wykorzystaniem robota da Vinci).
  • 28 czerwca godz. 19:30 – rozmowa z psychoonkologiem p. Adrianną Sobol oraz zaproszonymi przez nią osobami – o tym jak wspierać pacjentów dotkniętych chorobą onkologiczną i ich rodziny.

Pamiętajmy, że zdrowie mamy tylko jedno. Badajmy się regularnie dla siebie i dla swoich najbliższych. 

Więcej informacji na stronie: onkoodpowiedzialni.pl

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*