Kto powinien nosić bransoletki medyczne?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kto powinien nosić bransoletki medyczne?

Artykuł sponsorowany

Wiele osób na świecie cierpi z powodu chorób, które mają realny wpływ na ich codzienne funkcjonowanie. W przypadku schorzeń objawiających się utratą przytomności, napadami drgawek lub innymi niebezpiecznymi symptomami, warto mieć przy sobie informację o tym, co jest ich przyczyną. Do tego celu przydatna może okazać się między innymi biżuteria. Zobacz, kto powinien nosić bransoletki medyczne. 

Osoby z epilepsją  

Padaczka to jedna z chorób, które mogą być niezwykle niebezpieczne dla osób, które na nią cierpią. Objawy takie, jak drgawki, utrata przytomności, wymioty, bezdech czy zastyganie w bezruchu mogą zagrażać choremu, a przy tym być bardzo dezorientujące i przerażające dla otoczenia.

Aby rozwiać wątpliwości otoczenia i w razie ataku móc otrzymać odpowiednią pomoc, epileptycy powinni nosić opaskę w kolorze fioletowym i krótkim objaśnieniem, na przykład “Choruję na epilepsję, w razie ataku wezwij lekarza”. Dzięki temu w wypadku napadu padaczki unikniesz niepotrzebnego zamieszania i paniki, a zamiast tego, uzyskasz potrzebną pomoc.

Osoby z rozrusznikiem serca   

Elektrostymulator serca wszczepiany jest najczęściej osobom po ciężkich zawałach lub w przypadku poważnych chorób układu krążenia. Uszkodzenie mięśnia sercowego i konieczność korzystania z rozrusznika oznacza, że do końca życia chorej osoby jej serce nie może pracować prawidłowo bez pomocy stymulatora. W przypadku awarii rozrusznika pacjent może stracić przytomność, dostać udaru lub zawału. Przy tych sytuacjach liczy się czas. Zielona lub czerwona opaska z informacją o obecności elektrostymulatora serca ułatwi i przyspieszy reakcję świadków zdarzenia.

Osoby z anemią   

Anemia to jedna z tych przypadłości, która może dawać niebezpieczne objawy nawet kilka razy dziennie. W związku z tym bardzo ważne jest, aby ludzie z otoczenia anemika wiedzieli, że jest to osoba chora. Utrata przytomności, omdlenia, kołatanie serca czy zawroty głowy mogą wymagać interwencji lekarza lub pomocy ze strony otoczenia. Bransoletka z grupą krwi i informacją o chorobie może pomóc szybko zareagować w przypadku poważnych dolegliwości.

Kiedy stan pacjenta jest bardzo ciężki, często konieczna okazuje się być transfuzja krwi, dlatego tego typu biżuteria jest tak istotna. Jeśli osoba jest nieprzytomna, lekarze nadal mogą działać, ponieważ mają niezbędne informacje.

Zdj. główne: MedicAlert UK/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*