Porcelana na każdą okazję – modne trendy!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Porcelana na każdą okazję – modne trendy!

Adobe Stock

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

O dobrej porcelanie mówi się wówczas, gdy jakość idzie w parze z pięknym wykończeniem. Z dobrze wykonanej porcelany zarówno kawa, jak i herbata smakują po prostu inaczej, lepiej roztaczając wokół siebie wspaniały aromat. Jaką porcelanę kupić, by wyposażyć swój kredens w zestaw na lata? O jakich modnych trendach warto wiedzieć? I wreszcie, czy można połączyć jakość z pięknym wykończeniem? O tym wszystkim dowiesz się z artykułu już za chwilę.

Modna porcelana, czyli niezawodny design w połączeniu z funkcjonalnością

Od dobrze wykonanej porcelany można mieć różne oczekiwania. Ważne jednak, by mieć świadomość, jak design łączyć z funkcjonalnością, by w rezultacie mieć w swojej szafie takie zestaw porcelany, który posłuży nam w domowych zbiorach przez pokolenia.

Pięknie wykończone filiżanki, jak również spodki, mniejsze i większe talerzyki są nieodzownym elementem każdego zestawu do kawy. W zestawach obiadowych można wyróżnić jeszcze kilka dodatkowych przedmiotów.

Nie zmienia to faktu, że kluczowym aspektem podczas wyboru filiżanek, czy zestawów obiadowych są charakterystyczne ornamenty i jakość, które wspólnie po prostu są clue do stworzenia oryginalnego zestawu. Najczęściej wybieraną opcją w zakresie zastawy stołowej jest ta wykonana w kolorze białym, która pasuje do każdej okazji: tak uroczystej, jak również na co dzień. Świetnie zaprezentuje się jednak także zestaw do kawy, czy do serwowania obiadu wykonany w mniej przewidywalnym formacie. Ręcznie malowane kubki, nakrapiane talerzyki, a może porcelana w przepiękne wzory geometryczne lub z motywem morskich fal? Możliwych wariantów do wyboru jest całkiem sporo, a niektóre sprawiają wrażenie małych arcydzieł, które zaskakują oryginalnym formatem.

Porcelana na prezent – o jakich aspektach warto pamiętać?

Jeśli chcesz podarować komuś porcelanę na prezent i wiesz, że będzie to szczególna okazja to koniecznie pomyśl o zakupie czegoś w specjalnym tonie. Tutaj możesz postawić na nowoczesny komplet wykonany z białej porcelany, który wpasuje się w gusta każdego użytkownika. Jeśli jednak znasz daną osobę dość dobrze i masz świadomość, że lubi nieco oryginalne zdobienia to możesz pokusić się o zakup filiżanek w mocniejszym kolorze, a następnie stworzyć z nimi kontrast dokładając talerzyki w innej barwie.

Bardzo modne na prezent weselny lub okrągłą rocznicę ślubu stają się prezenty okraszone tradycją i ekskluzywnym wykończeniem. Właśnie taka jest porcelana ręcznie malowana, która nawiązuje do tej sprzed lat. Pomyśl o wyborze takiego zestawu, który spodoba się obdarowanej osobie lub parze.

Nie ma złej porcelany, bowiem każda pełni w naszej kuchni funkcję praktycznej zastawy. Okazuje się jednak, że przez wzgląd na indywidualne preferencje każdy może sięgnąć po zestaw porcelany o indywidualnym wykończeniu. Na szczęście wybór konkretnych modeli jest tak duży, że z pewnością trafisz na model, który skradnie Twoje serce i za pomocą którego podanie kawy stanie się kwintesencją luksusu.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*