Poznaj powody, dla których warto kupić rolety

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Poznaj powody, dla których warto kupić rolety

Artykuł sponsorowany

Rolety mają nie tylko zastosowanie praktyczne, ale mogą też służyć jako ozdoba. Zobacz, jakie są ich największe zalety.

Rolety dzień i noc

Takie rolety cieszą się bardzo dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z prostego i bezproblemowego montażu, dzięki czemu można je zamontować bez dodatkowych narzędzi. Rolety dzień i noc posiadają też regulację poziomu natężenia światła, które wpada do pomieszczenia. Dzięki ułożonym naprzemiennie pasom można je ustawiać w dowolny sposób.

Rolety bezinwazyjne

Montaż tego rodzaju rolet też odbywa się bez specjalnego sprzętu. Są też bardzo uniwersalne i dzięki temu pasują do większości okien. Rolety bezinwazyjne są wykonane z tkaniny, która zabezpiecza przed zbyt dużym nagrzewaniem się pomieszczenia i przedostawaniem się promieni słonecznych. Dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do wystroju pomieszczeń. Wyposażone są w standardową żyłkę, która pozwala swobodnie je regulować.

Rolety termoizolacyjne

Ich zadaniem jest nie tylko to, żeby ograniczyć wpadanie światła, ale też to, żeby wnętrza nie nagrzewały się zbyt szybko. Zapewniają więc komfort przebywania w domu. Rolety termoizolacyjne, podobnie jak większość rodzajów rolet, także dostępne są w wielu kolorach.

Plisy okienne

To harmonijkowe rolety, które polecane są zwłaszcza osobom mieszkającym w blokach. Można je odsuwać i od góry, i od dołu. Dzięki temu w pomieszczeniu jest jasno, ale zostaje zapewniona prywatność.

Ochrona także zimą

Główną zaletą rolet jest ochrona przed słońcem, ale także wtedy, kiedy temperatura jest niższa, mogą okazać się przydatne. Rolety zewnętrzne chronią przed utratą ciepła i zabezpieczają przed dostaniem się chłodnego powietrza z zewnątrz. Może to prowadzić do tego, że rachunki za ogrzewanie domu będą dzięki temu niższe. Poza tym, takie rolety chronią przed wiatrem czy deszczem.

Ochrona prywatności

Jedną z najważniejszych funkcji, jakie pełnią rolety jest to, że blokują widoki po drugiej stronie okna. Szczególnie przy zapalonym świetle, po zmroku, może okazać się to przydatne. Rolety zewnętrzne mogą redukować też hałas, który dochodzi z zewnątrz, dlatego to dobre rozwiązanie dla osób, które mieszkają blisko dróg. Na rynku dostępne są też zewnętrzne modele antywłamaniowe rolet.

Lepszy sen

Rolety, które zapewniają stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia są też bardzo przydatne nocą. Dają odpowiednie warunki do snu. Ani światło księżyca, ani lamp ulicznych nie dostanie się do pomieszczenia, więc sen z pewnością będzie lepszy. Dzięki takim roletom nawet w trakcie słonecznego dnia mamy możliwość spać w całkowitej ciemności.

Ozdoba wnętrza

Rolety mogą stanowić też element dekoracji pomieszczeń. Dzięki szerokiemu wyborowi nie tylko kolorów, ale też typów i modeli można dopasować je tak, by pasowały do wystroju każdego z wnętrz. Ciekawym rozwiązaniem, na przykład do sypialni, mogą być też fotorolety.

Inne zalety

Rolety wewnętrzne mogą okazać się przydatne także wtedy, kiedy korzystamy z urządzeń elektronicznych, na przykład z telewizora albo z komputera, a promienie słoneczne odbijają się w ekranie. W odróżnieniu do tradycyjnych zasłon, rolety nie wymagają prania ani prasowania, więc utrzymanie ich w czystości jest dużo prostsze. Są też łatwe i szybkie w montażu. To też dobre i bezpieczne rozwiązanie dla alergików. Firanki i zasłony zbierają kurz i roztocza, a rolety, dzięki sztywnej strukturze – nie. Warto wybierać rolety na wymiar, bo wtedy mamy pewność, że zostaną idealnie dopasowane zarówno do wielkości okien, jak i do wysokości parapetów.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*