Sofa czy narożnik? Sprawdzamy wady i zalety rozwiązań!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Sofa czy narożnik? Sprawdzamy wady i zalety rozwiązań!

Artykuł sponsorowany

Sofa czy narożnik? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób, które stoją przed wyzwaniem, jakim jest urządzenie własnego domu lub mieszkania. Wybór pomiędzy sofą i narożnikiem nie powinien być podejmowany tylko ze względów estetycznych. Podczas zakupu to, na co w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę, to przede wszystkim funkcjonalność.

Który mebel sprawdzi się lepiej w przypadku dużej rodziny?

Zarówno sofa, jak i narożnik to meble, które powinny zapewniać maksymalny komfort i wygodę podczas codziennego odpoczynku. Żeby było to możliwe, muszą one być odpowiednio duże. Jedną z najważniejszych różnic między sofą a narożnikiem jest właśnie wielkość. Z reguły sofy są znacznie mniejsze, zatem jeśli jesteś posiadaczem dużej rodziny albo często przyjmujesz gości, lepszym wyborem będzie zakup narożnika. Jeśli chodzi o rozmiary mebla, warto uwzględnić jeszcze jedną kwestię – dostępność miejsca w pomieszczeniu. W małych mieszkaniach lepiej sprawdzi się sofa, ponieważ decydując się na nią, nie trzeba będzie rezygnować z pozostałego wyposażenia wnętrza, takiego jak np. stolik kawowy czy szafka pod telewizor.

Narożnik z funkcją spania – propozycja dla osób ceniących sobie funkcjonalność!

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się rozwiązanie, jakim jest narożnik z funkcją spania. Taki mebel będzie świetnym wyborem w przypadku osób, które na pierwszym miejscu stawiają funkcjonalność. Narożnik z funkcją spania to mebel 2w1, który za dnia może służyć nam jako eleganckie miejsce do spędzania czasu z najbliższymi, natomiast w nocy zmieni się w wygodne łóżko. Narożniki tego typu posiadają praktyczną opcję rozkładania. Jest to interesujące rozwiązanie, jednak przy wyborze takiego mebla trzeba sobie zarezerwować zapas dodatkowego miejsca w pokoju. Narożnik z funkcją spania jest więc przeznaczony dla odpowiednio dużych pomieszczeń.

Sofa czy narożnik? Który mebel wybrać?

Zarówno sofa, jak i narożnik mają swoje wady i zalety. Ostateczny wybór powinien być więc uzależniony od rozmiaru pomieszczenia, indywidualnych preferencji użytkowników oraz ich stylu życia. Dla niektórych osób ważniejsza jest estetyka niż funkcjonalność, z kolei u innych priorytety są odwrotne. Sofy ze względu na swoje niewielkie wymiary są znacznie subtelniejsze, co dla wielu osób może być dużym atutem. Meble tego typu dają też większe możliwości designerskie. Narożniki również mają swoje mocne strony! Przede wszystkim ich charakterystyczna modułowa budowa pozwala na umieszczenie mebla w kącie, a tym samym lepsze zagospodarowanie rogu pomieszczenia. Wybierając narożnik, będzie można zaoszczędzić sporo miejsca w centralnej części pokoju i przeznaczyć je na wstawienie dodatkowego mebla.

W pojedynku sofa kontra narożnik trudno wskazać zwycięzcę. Obydwa meble mają swoich zwolenników i przeciwników, a więc wybór powinien być uzależniony wyłącznie od potrzeb i upodobań konkretnej osoby.

Fot.: Phillip Goldsberry/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*