Praktyczne rozwiązania do dużego salonu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Praktyczne rozwiązania do dużego salonu

Artykuł sponsorowany

Pokój dzienny to pomieszczenie, w którym spędza się najwięcej czasu. Warto zadbać by przestrzeń ta była komfortowa i estetyczna. 

Miejsce do wypoczynku 

Najważniejszym elementem wyposażenia każdego salonu jest miejsce do siedzenia. Sofa, kanapa czy narożnik to wybór, od którego należy rozpocząć projektowanie takiego wnętrza. W przypadku dużego salonu najlepiej sprawdzają się kanapy narożne. Narożniki do salonu to przede wszystkim dużo miejsca do wypoczynku samemu lub w towarzystwie. Każdy z gości ma swoją wygodną przestrzeń do spędzania wolnego czasu. W przypadku dużych pomieszczeń rozmiar najlepiej dopasować do rozmieszczenia okien, tak by ta przestrzeń była dobrze doświetlona. w kontekście wypoczynku warto pomyśleć o narożniku z funkcją spania, dzięki czemu zaoszczędzimy dodatkowe pomieszczenia na pokój gościnny, a okazjonalnie salon stanie się przestrzenią przeznaczoną dla dodatkowych domowników. 

Stół kawowy 

Kolejnym praktycznym meblem w salonie jest stolik kawowy. W małych pomieszczeniach lepiej sprawdzają się te o formie okrągłej, jednak jeśli salon jest przestronny, warto pomyśleć nad innym, bardziej fikuśnym kształtem i nietypowym wyglądem. Stoliki do salonu stanowią nie tylko ozdobę, ale mogą także być świetnym miejscem do przechowywania potrzebnych przedmiotów, dekoracji czy książek. W tym aspekcie doskonale sprawdzają się stoliki z szufladami, półkami czy podnoszonym blatem. Duży salon pozwala na umieszczenie nawet dwóch tego rodzaju mebli. Tego typu modele stolików kawowych można dowolnie rozdzielać i ustawić na dwóch krańcach narożnika, tak by każdy z gości miał kawałek blatu do odłożenia napoju czy talerza. Stół kawowy może dać przestrzeni wiele charakteru, dlatego warto wybrać idealny design i materiał wykonania, który podkreśli styl salonu. 

Szafka pod telewizor

W większości salonów znajduje się również wyposażenie RTV. Jednym z nich jest telewizor. Coraz więcej osób decyduje się na umieszczanie go na specjalnej szafce. Wybór ten może wynikać ze względów praktycznych. Telewizor nie przymocowany do ściany jest bardziej ruchomy i pozwala na przearanżowanie całego salonu w dowolnym momencie. Dodatkowo szafka pod telewizor jest kolejnym meblem, który może w oryginalny sposób podkreślić design całego pomieszczenia. Przed jej zakupem warto sprawdzić, ile waży i mierzy wybrany telewizor, tak aby wszystkie niezbędne parametry pasowały do siebie. Mebel, na którym znajdzie się sprzęt RTV, jest także dodatkową przestrzenią do przechowywania rzeczy. 

Zdj. główne: Ashley Byrd/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*