Rośliny, które nie wymagają dużo podlewania

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Rośliny, które nie wymagają dużo podlewania

Artykuł sponsorowany

Domowe rośliny to bez wątpienia świetna ozdoba wnętrza. Wiele z nich wymaga jednak szczególnej opieki, co może okazać się niemałym utrudnieniem. Co więc zrobić, kiedy nie masz „ręki do kwiatów”, a chcesz cieszyć się domową dżunglą? Przedstawiamy kilka gatunków roślin doniczkowych, które nie wymagają częstego podlewania.

Monstera dziurawa

Jedną z najpopularniejszych domowych roślinek jest bez wątpienia monstera, a konkretniej jej odmiana o nazwie monstera deliciosa, lub inaczej monstera dziurawa. Kwiat ten nie jest wymagający, dlatego też chętnie sięgają po niego osoby zapracowane, które nie mają czasu na częste podlewanie i opiekę nad kwiatami. Jest ona bardzo odporna, ale najlepiej będzie rosła w jasnych miejscach. Latem należy podlewać ją raz na tydzień, a zimą co dwa tygodnie. 

Kaktusy

Idealną propozycją dla osób, które zapominają o podlewaniu kwiatów, są bez wątpienia kaktusy. Jest to piękna (lecz dość ostra!) ozdoba parapetu, która przetrwa naprawdę wiele. Kaktusy należy podlewać dość obficie, jednak niezbyt często – jeśli Twój kaktusik posiada odpowiednio dużą doniczkę, możesz z powodzeniem podlewać go jedynie raz na miesiąc, a nawet dwa. Warto także mieć na uwadze, że większość gatunków kaktusów w zimie przechodzi w okres wegetacji. Wtedy należy jeszcze bardziej zmniejszyć częstotliwość podlewania rośliny.

Zamiokulkas zamiolistny

Zamiokulkas zamiolistny to z pewnością znana wszystkim roślina. Popularność zyskała przede wszystkim dzięki swojej niesamowitej odporności na różne warunki. Jest to roślinka, która może rosnąć w każdym miejscu, nie przeszkadza jej ani mocny cień, ani słońce. Ponadto, podlewa się ją jedynie raz w miesiącu, dlatego też jest tak uwielbiana nie tylko przez zapominalskich, ale również przez projektantów biur. Jeśli chcesz mieć tę niesamowitą roślinę również w swoim domu lub biurze, to koniecznie sprawdź stronę https://www.florapoint.pl/.

Sukulenty

Genialną propozycją, jeśli chodzi o rośliny niewymagające częstego podlewania, są też sukulenty. Posiadają one mocne, grube liście, w których magazynują wodę, więc nie trzeba ich często podlewać. Na rynku znajdziesz wiele różnych gatunków sukulentów, między innymi popularną sansewierię, eszewerię, gasterię, haworsję oraz patyczaka, czyli ripsalis. Roślinki te wyglądają świetnie w małych doniczkach, ustawione razem. 

Zdj. główne: Prudence Earl/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*