Czy warto kupować nabiał?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czy warto kupować nabiał?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W dzisiejszych czasach konsumenci przywiązują dużą wagę do tego, co znajdzie się na ich talerzu. Wiele produktów zawiera szkodliwe substancje, które mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Bardzo ważne jest zatem czytanie etykiet. Dodatkowo dobrze jest też wspierać krajowych dostawców. Wówczas wspiera się rodzimy rynek i napędza gospodarkę. 

Okręgowe Spółdzielnie Mleczarskie

W Polsce jeszcze kilkanaście lat temu działało wiele okręgowych spółdzielni mleczarskich. Obecnie jest ich dużo mniej. Warto zatem wspierać te, które zostały na rynku. Okręgowa Spółdzielnia Krasnystaw oferuje szeroki wybór produktów nabiałowych, które nie zawierają zagęszczaczy, barwników czy sztucznych dodatków. Można kupić kefiry, sery, twarogi, zsiadłe mleko czy jogurty, które są zdrowe i smaczne. Dodatkowo wybierając polską markę, daje się zatrudnienie i wspiera polski kapitał. 

Dlaczego warto jeść nabiał?

Mleko, jogurty czy sery zawierają dużo wapnia. Ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wapń odpowiada za mocne kości, a więc i zdrowe zęby. W mleku znajdują się witaminy, takie jak A, D, E, K i B2. Ponadto mleko zawiera również wiele składników odżywczych, jak np. fosfor, potas, cynk, żelazo czy mangan. Spożywając regularnie produkty nabiałowe, dostarcza się organizmowi niezbędnych mikro- i makro-elementów, które są łatwo przyswajalne przez organizm i pozwalają zachować zdrowie i witalność.

Nabiał nie tylko na śniadanie

Produkty nabiałowe jadane są przeważnie na śniadanie. Szczególnie dzieci chętnie jedzą zupę mleczną, a u osób na diecie, w ich menu, często króluje musli z jogurtem. Jednak produkty nabiałowe mogą być też doskonałe na obiad. Twaróg jest idealny np. do pierogów. Zsiadłe mleko jest obowiązkowe w sezonie, gdy można kupić młode ziemniaki. Śmietaną zabiela się zupy, a także dodaje do sosów. Ser twarogowy jest też świetny do deserów. Można przygotować pyszny sernik lub zjeść twarożek z dżemem. To świetna i zdrowa przekąska, po którą z pewnością sięgną dzieci. Zamiast chipsów lub czekolady, lepiej zaproponować im coś odżywczego i pysznego.

Produkty nabiałowe z Polski

Bardzo ważne jest wspieranie okręgowych spółdzielni mleczarskich, które dostarczają smaczne i pożywne produkty nabiałowe. Wchodząc na stronę https://www.krasnystaw.eu/pl można zobaczyć, jakie produkty są dostępne i gdzie można je kupić. Oczywiście z kupnem nabiału z Polski nie ma problemów. Dostępne są one zarówno w dużych marketach, jak i lokalnych sklepach osiedlowych. Dodatkowo obecnie wiele marketów oferuje sprzedaż online, co znacznie upraszcza robienie zakupów i pozwala oszczędzić sporo czasu i pieniędzy. 

Fot.: Pascal Meier/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*