Soczewki miesięczne — co trzeba wiedzieć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Soczewki miesięczne — co trzeba wiedzieć?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Soczewki miesięczne to soczewki kontaktowe, które nosisz przez miesiąc, a następnie wyrzucasz. Są one również znane jako jednorazowe soczewki kontaktowe. Miesięczna pielęgnacja soczewek kontaktowych jest łatwa i wygodna, ale nie jest odpowiednia dla każdego.

Które soczewki miesięczne wybrać?

Istnieje wiele różnych typów soczewek kontaktowych, w tym soczewki do noszenia w trybie dziennym i przedłużonym. Twój lekarz może pomóc Ci zdecydować, który typ jest dla Ciebie najlepszy. Soczewki miesięczne są przeznaczone dla osób noszących je codziennie, ale nie muszą być noszone przez cały czas — możesz je zdejmować na noc lub podczas pływania, aby dać oczom odpocząć.

Istnieje wiele różnych typów miesięcznych soczewek kontaktowych np. soczewki biofinity toric. Dostępne w sprzedaży, a każdy z nich jest przeznaczony w konkretnym celu. Niektóre z nich są przeznaczone do korekcji wzroku, podczas gdy inne pomagają na konkretne schorzenia oczu, takie jak astygmatyzm lub krótkowzroczność.

Jeśli doskonałe widzisz bez okularów lub kontaktów, możesz spróbować najpierw nosić soczewki korygujące astygmatyzm. Ten rodzaj soczewek może poprawić ogólną jakość widzenia poprzez skorygowanie wszelkich niedoskonałości, które mogą występować w Twoim wzroku.

Zalety soczewek miesięcznych

  • Możesz rzadziej zmieniać soczewki, co jest wygodniejsze.
  • Miesięczna pielęgnacja soczewek kontaktowych jest łatwa i wygodna.
  • Miesięczne soczewki kontaktowe są dobre dla osób, które mają ograniczony budżet, ponieważ kosztują mniej niż soczewki jednodniowe.
  • Miesięczne soczewki kontaktowe to dobry wybór dla osób, które noszą soczewki przez długi czas i nie mają nic przeciwko wyrzuceniu ich po czterech tygodniach.

Ile można nosić soczewki miesięczne?

Ogólnie rzecz biorąc, miesięczne soczewki kontaktowe można nosić do 30 dni. Jednak dokładny czas zależy od stanu zdrowia Twoich oczu i rodzaju soczewek. Jeśli nosisz soczewki jednodniowe i zmieniasz je na miesięczne, skonsultuj się najpierw z lekarzem, jak długo możesz je nosić.

Osoby noszące soczewki miesięczne, powinny zawsze przestrzegać instrukcji dołączonych do soczewek. Jakie są korzyści z noszenia soczewek kontaktowych? Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na noszenie soczewek kontaktowych zamiast okularów:

  • Mogą one pomóc w poprawieniu wzroku.
  • Możesz je nosić podczas pływania lub uprawiania sportu, co oznacza, że nie musisz się martwić o zgubienie okularów w wodzie.

Jak długo można nosić soczewki kolorowe?

Długość czasu, przez jaki można nosić kolorowe soczewki, zależy od ich rodzaju. Niektóre rodzaje soczewek kontaktowych mogą być noszone tylko przez kilka godzin, podczas gdy inne są przeznaczone do noszenia przez całą dobę.

Ważne jest, aby przy zakupie nowych kolorowych soczewek stosować się do instrukcji. Wykonane są one ze specjalnego rodzaju plastiku, który z czasem może ulec degradacji pod wpływem ciepła i wilgoci. Jeśli chcesz, aby Twoje kolorowe soczewki kontaktowe służyły Ci jak najdłużej, trzymaj je z dala od takich miejsc jak gorące prysznice i wanny.

Zasady pielęgnacji soczewek miesięcznych

Najlepszym sposobem na pielęgnację miesięcznych soczewek kontaktowych jest ich regularne mycie. Dobrym sposobem na to jest używanie pojemnika na soczewki kontaktowe ze wbudowanym lusterkiem. Powinieneś również upewnić się, że właściwie czyścisz i przechowujesz swoje soczewki, a także przestrzegasz wszystkich instrukcji producenta.

Zasady pielęgnacji kolorowych soczewek kontaktowych są podobne jak w przypadku soczewek do noszenia w trybie dziennym. Również należy dbać o czystość soczewek miesięcznych i przechowywać je w bezpiecznym miejscu, gdy ich nie nosimy.

Fot.: Amanda Dalbjörn/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*