Jakimi typami spraw najczęściej zajmuje się kancelaria prawna?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jakimi typami spraw najczęściej zajmuje się kancelaria prawna?

Artykuł sponsorowany

Sprawy cywilne

Jednym z najczęstszych typów spraw, którymi zajmują się kancelarie prawne, są sprawy cywilne. W ramach tego obszaru kancelaria może zajmować się m.in. sprawami związanymi z umowami, odszkodowaniami, roszczeniami odszkodowawczymi czy też sporami dotyczącymi własności intelektualnej. Kancelarie prawne specjalizujące się w sprawach cywilnych zajmują się także sprawami związanymi z prawem konsumenckim, prawem pracy czy też prawa autorskiego.

Sprawy karno-administracyjne

Kolejnym ważnym obszarem prawa, którym zajmują się kancelarie, są sprawy karno-administracyjne. W ramach tego obszaru kancelarie zajmują się m.in. reprezentowaniem klientów w postępowaniach przed organami administracyjnymi, jak również przed sądami powszechnymi w sprawach karnych. Kancelarie prawne specjalizujące się w tym obszarze zajmują się także sprawami związanymi z prawem karnej skarbowej, prawem administracyjnym oraz sprawami związanymi z ochroną danych osobowych.

Prawo rodzinne

Kancelarie prawne zajmują się także sprawami związanymi z prawem rodzinnym. W ramach tego obszaru kancelarie mogą zajmować się m.in. sprawami związanymi z separacją, rozwodem, alimentami, a także adopcją czy też sprawami dotyczącymi opieki nad dziećmi. Kancelarie prawne specjalizujące się w sprawach rodzinnych zajmują się także sprawami związanymi z prawem spadkowym oraz prawa ochrony danych osobowych.

Prawo handlowe

Innym obszarem prawa, którym zajmują się kancelarie, jest prawo handlowe. Kancelarie prawne specjalizujące się w tym obszarze zajmują się m.in. sprawami związanymi z założeniem i prowadzeniem firmy, reprezentowaniem przedsiębiorstw przed sądami oraz instytucjami państwowymi, a także przygotowywaniem umów handlowych oraz doradztwem w zakresie prawa podatkowego.

Prawo nieruchomościowe

Kancelarie prawne zajmują się także sprawami związanymi z prawem nieruchomości. W ramach tego obszaru kancelarie mogą zajmować się m.in. przygotowaniem umów kupna-sprzedaży nieruchomości, doradztwem w zakresie prawa budowlanego, a także reprezentowaniem klientów przed sądami.
Jeżeli chcesz skorzystać z takiego rozwiązania jak kancelaria prawna Łódź jest miastem, w którym wielu specjalistów ma swoje siedziby.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*