Woreczki zapachowe. Jak je uszyć i czym wypełnić?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Woreczki zapachowe. Jak je uszyć i czym wypełnić?

Woreczki zapachowe to coś, co warto mieć w szafie. Dlaczego? Otóż nie tylko odstraszają one owady, ale także sprawiają, że ubrania są bardziej świeże. Nie musisz ich kupować, bo w prosty sposób wykonasz je samodzielnie.

Woreczki zapachowe – must have w twoim domu

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne – dlatego warto zadbać o to, aby nasz dom nie tylko pięknie i czysto wyglądał, lecz by także zachęcająco pachniał. Świeże powietrze i ładny zapach zachęcają do spędzania czasu w domu.

Trudniej jest utrzymać ładny zapach w zamkniętych przestrzeniach takich jak nasze szafy. Nic dziwnego, że czasami pojawiają się tam problemy, takie jak mole ubraniowe. Są jednak pewne sposoby, a wśród nich właśnie woreczki zapachowe. Co istotne, nie musisz ich kupować. Więcej frajdy i korzyści przyniesie samodzielne ich wykonanie. 

Woreczki zapachowe DIY – to jest to!

Samodzielne tworzenie woreczków zapachowych może być sporą przyjemnością i sposobem na wypełnienie wolnego czasu. Jest to też przede wszystkim niezwykle łatwe zadanie, któremu sprosta każdy. Wystarczy tak naprawdę odrobina chęci.

Dodajmy jeszcze, że woreczki mają kilka zastosowań. Sprawdzą się nie tylko w szafie, ale także chociażby pod poduszką – są pomocą w zasypianiu i relaksie. Niektóre osoby chętnie wożą je również w samochodach.

Z czego uszyć woreczek zapachowy?

Przede wszystkim nie jest tak, że każdy materiał będzie odpowiedni do uszycia woreczka zapachowego. Gdy wybierasz materiał, stawiaj na te oddychające, które przepuszczą zapach ziołowej mieszanki.

Najpopularniejszy wybór to oczywiście bawełna, ale len również jest świetnym pomysłem. Naturalne materiały – to w nie musisz się zaopatrzyć przed przystąpieniem do szycia swoich woreczków do domowego użytku.

Wybór zapachu do woreczka

Kolejna kwestia to oczywiście zapach. Mieszanka ziół będzie cieszyła zwłaszcza wtedy, gdy skomponujesz ją samodzielnie ze swoich ulubionych roślin – może takich zerwanych podczas upragnionych wakacji? W ten sposób dobre wspomnienia zachowasz przez cały rok.

Najczęstszym wyborem jest w tym przypadku lawenda, ale warto wiedzieć, że nie jest to jedyna opcja. Można postawić także na pięknie intensywnie pachnące płatki róży lub igły sosny. Eukaliptus czy skórki cytrusów – to też warto rozważyć. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, do jakich celów chcesz użyć woreczków.

Jak uszyć woreczek zapachowy?

Przygotuj kawałek wybranej tkaniny i wytnij dwa prostokąty – następnie zszyj je ze sobą z trzech stron. Pamiętaj także o tym, aby przewiązać woreczek wstążką.

Samodzielne szycie woreczka nie jest jedyną opcją – można zamówić je także w Internecie, jedynie wypełniając przygotowanym przez siebie suszem.

Zdj. główne: Eirc Shi/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*