Zalety wysyłki paczki inpostem

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Zalety wysyłki paczki inpostem

Artykuł sponsorowany

Wysyłanie paczek InPostem stało się niezwykle powszechne. To metoda, która jest lubiana przez wiele osób. Z tego tekstu dowiesz się, czemu cieszy się ona tak dużą popularnością. 

Możliwość wysłania różnych gabarytów

InPostem możesz wysyłać nie tylko niewielkie paczki, ale i te nieco większe. Mogą one ważyć do 25 kilogramów. Ich ubezpieczenie jest wliczone w cenę. Paczkomaty mają trzy podstawowe gabaryty: A, B oraz C. Zazwyczaj są one wystarczające dla zwyczajnych użytkowników. Z powodzeniem z tej opcji korzysta też wiele sklepów. Hurtownia kartonów to miejsce, w którym kupisz paczki przeróżnej wielkości. Zakupisz tam na przykład specjalne kartony InPost. Znajdziesz w tym miejscu ich rozmaite wersje, na przykład fasonowe lub klapowe. Wygodne są takie, ze specjalnym paskiem klejowym. 

Takie rozwiązanie polecane jest szczególnie dla osób, które wysyłają dużą liczbę przesyłek. Wtedy lepiej zdecydować się na hurtowy zakup, ponieważ zdecydowanie jest to bardziej opłacalne finansowo. Aby paczka nie uległa uszkodzeniu, warto zabezpieczyć ją na przykład folią bąbelkową lub bardziej ekologiczną wersją, czyli papierem. Pozwolą one na to, żeby przedmiot nie przemieszczał się w jej środku.

Łatwe sposoby nadawania paczek

Dużym plusem wysyłania paczek InPostem, jest prosta możliwość ich nadania. Do wyboru masz parę sposobów, więc możesz zdecydować się na najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Jednym z nich jest nadanie przesyłki bezpośrednio w paczkomacie. Pojawiają się na nim specjalne instrukcje, dzięki którym każdy może wysłać taką paczkę. Na ekranie możesz wybrać odpowiednie opcje, które pozwolą zrobić to w szybki sposób. Na tej maszynie masz możliwość płatności Blikiem lub kartą. 

Innym praktycznym sposobem jest nadanie takiej przesyłki przez Internet. To także wygodna opcja. Możesz zrobić to na specjalnej stronie, która wygeneruje Ci etykietę do wysłania. Później przyklejasz ją na swoją przesyłkę. Następnie umieszczając paczkę w paczkomacie, skanujesz kod kreskowy, który rozpoznaje Twoje zlecenie. Przydatna może okazać się w tym celu również specjalna aplikacja na telefon. Wtedy nie musisz drukować etykiety. Ostatnią opcją jest zamówienie kuriera, który odbierze od Ciebie przesyłkę w dowolnym miejscu. Pamiętaj, że zawsze możesz wysłać z domu na paczkomat i odwrotnie. 

Duża liczba punktów wysyłki

Wygodną opcją są paczkomaty InPost, które są wielu miejscowościach. Obecnie nie są to tylko największe miasta w Polsce. Znajdują się one też w miejscach, z mniejszą liczbą mieszkańców. Często umieszczone są też przy trasie, więc swoją paczkę możesz nadać przy okazji wyjazdu. Takie miejsca to na przykład stacje benzynowe lub parkingi przy supermarketach. Większość z paczkomatów jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Warto pamiętać, że kurierzy działają na terenie całego kraju i mogą dostarczyć przesyłkę pod same drzwi. To również wygodna opcja, szczególnie jeśli chcesz wysłać spory gabaryt. 

Szybki czas dostarczenia paczki

Czas dostarczenia takich przesyłek jest naprawdę konkurencyjny. Wcale nie trzeba czekać długo, aby dotarły one na miejsce. Zazwyczaj jest to 1-2 dni robocze, licząc od dnia nadania. Termin jednak różni się w zależności od wielu czynników. Po nadaniu takiej paczki możesz śledzić jej lokalizację. Wiesz też, kiedy trafi ona do odbiorcy. To spore udogodnienie, które pozwala kontrolować sytuację. Można robić to na przykład, korzystając z dedykowanej aplikacji. Również sam proces nadania, o którym pisaliśmy wcześniej, jest bardzo szybki.

Photo by Karol Serewis/Gallo Images Poland/Getty Images

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*