Aktywny senior w domu. Propozycja zajęć on-line

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Aktywny senior w domu. Propozycja zajęć on-line

Zajęcia on-line to nie tylko przywilej młodych. Również aktywny senior znajdzie wiele ciekawych propozycji zajęć w sieci. Które z nich są godne uwagi? Podpowiadamy!

Zajęcia on-line dla seniorów

Jeszcze do niedawna zajęcia on-line dla seniorów nie były zbyt popularnym rozwiązaniem w Polsce. Pandemia koronawirusa zmieniła tę sytuację. Powstało wiele zajęć dedykowanych seniorom, które są dostępne jedynie w sieci. Bez trudu znajdziemy zajęcia przeznaczone dla seniorów z całej Polski. Które z nich warto wybrać? To zależy od preferencji seniora. Z uwagi na dużą liczbę zajęć on-line w naszym artykule skupimy się jedynie na kilku najciekawszych i ogólnodostępnych warsztatach.

On-line dowiedz się jak załatwiać sprawy on-line

Na samym początku proponujemy zapoznanie się z projektem zatytułowanym Cyber Plac. Strona internetowa https://cyberplac.pl/ to swoista platforma e-learningowa, której celem jest pomoc w budowaniu kompetencji cyfrowych. Cyber Plac udostępnia wiele zajęć, które zostały podzielone na różne kategorie, a wśród nich znajduje się e-Senior.

Dzięki lekcjom udostępnianym przez Cyber Plac bez trudu poznasz nawigację w internecie, dowiesz się, jak robić zakupy on-line, a także poznasz zasady bezpieczeństwa w sieci i kultury w internecie. Ciekawą opcją, szczególnie w okresie wakacyjnym, jest cykl pogadanek o planowaniu podróży, w którym zostały uwzględnione wszystkie etapy wyjazdu. Dużą zaletą tego cyklu jest poruszenie w nim tematu wyboru rzetelnych internetowych źródeł informacji. 

Siłownia Pamięci – ćwicz mózg on-line

Ciekawą propozycją jest też projekt Fundacji Stocznia, który wspomaga utrzymanie dobrej kondycji mózgu. Takie trenowanie umysłu w warunkach domowych jest doskonałą alternatywą dla rozwiązywania krzyżówek czy sudoku. Twórcy Siłowni Pamięci zaznaczają, że optymalny czas trwania jednej sesji to 30 – 60 minut i by uzyskać zadowalające rezultaty, najlepiej jest ćwiczyć 2 – 3 razy w tygodniu. Ćwiczenia są ułożone tak, by każda seria miała swój motyw przewodni, np. ptaki, podróże, miasta. Każda seria ćwiczeń rozpoczyna się od rozgrzewki fizycznej (w końcu dotleniony mózg lepiej zapamiętuje) i intelektualnej, która ma pobudzić pamięć i kreatywność. Brzmi zachęcająco, prawda?

Gimnastyka on-line dla seniora

W zdrowym ciele zdrowy duch! Seniorzy często przestają uprawiać sport, nawet jeśli wcześniej prowadzili aktywny styl życia. Jeśli tylko zdrowie pozwala Ci na wykonywanie ćwiczeń, nie warto rezygnować z aktywności fizycznej. Jesteśmy świadomi, że nie wszyscy seniorzy z ochotą udadzą się na siłownię czy fitness. Powody rezygnacji z udziału w zajęciach stacjonarnych mogą być różne, ale rozwiązanie jest jedno i w dodatku łatwo dostępne – gimnastyka on-line. Na YouTube znajduje się wiele kanałów prowadzonych przez trenerów, którzy przygotowują zestawy ćwiczeń przeznaczone dla seniorów. Na szczególną uwagę zasługuje Ola Żelazo, która swoje treningi prowadzi w bardzo empatyczny, a przy tym profesjonalny sposób. Instruktorka zachęca seniorów do regularnych ćwiczeń, najlepiej 3 razy w tygodniu. Zestawy ćwiczeń przygotowane przez Olę Żelazo są dobrze skomponowane i dopasowane do możliwości przeciętnego seniora. Spróbuj swoich sił podczas gimnastyki on-line!

Zdj. główne: stevepb/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*