Jakiej polisy oczekuje od nas bank?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakiej polisy oczekuje od nas bank?

W przypadku chęci zaciągania kredytu hipotecznego wymagana jest od kredytobiorcy, odpowiednio dostosowana polisa mieszkaniowa. Jest to pewna forma zabezpieczenia dla banku. Warto dowiedzieć się, co powinno się w niej znaleźć.

Czym jest sama polisa ubezpieczeniowa?

Polisa ubezpieczeniowa pozwala na zabezpieczenie mienia klienta, przed różnymi katastrofami i sytuacjami. Dodatkowe rozszerzenia mogące różnić się w różnych towarzystwach, będą świetnym zapewnieniem ochrony, nawet w przypadku zaciągnięcia na ich podstawie kredytu. Warto wspomnieć, że istnieje spora szansa na odzyskanie części kwoty odszkodowania właśnie za wspomniane opcje. Bank wymaga jedynie podstawowego pakietu ochronnego. A mianowicie ubezpieczone mają zostać mury oraz elementy stałe mieszkania lub domu. Czynnikami, przed którymi polisa ma chronić, są: pożar, powódź, wybuch, a nawet uderzenie pojazdu lądowego i powietrznego. 

Jako pakiety dodatkowe można wykupić ochronę przed kradzieżą z włamaniem, czy kradzieżą zwykłą. W rozumieniu towarzystw są to dwie odmienne sytuacje. Pierwsza zaistnieje wtedy, gdy widoczne są w danym lokum zniszczenia, wskazujące na fakt włamania. Mogą o tym świadczyć rozbite okna, wyłamane drzwi, czy zepsute zamki. Druga sytuacja jest wtedy, gdy zgłoszono zaginięcie danej rzeczy, jednak nie ma żadnych śladów włamania. 

Polisa ubezpieczeniowa – dodatkowe informacje

Polisa może ochronić wszelkie sprzęty multimedialne, oraz zwierzaki domowe. Sprzętem multimedialnym, nazywa się takie urządzenia, które pozwalają na przesyłanie i wyświetlanie informacji. Są to więc wszelkiego rodzaju telewizory, radia, a nawet konsole do gier. W przypadku zwierząt wszystko tak naprawdę zależy od danego towarzystwa. Jedne, oferują ochronę tylko dla psów i kotów. Można jednak znaleźć oferty ubezpieczenia dla chomików, myszoskoczków, czy papug. Ciekawą kwestią może być to, że zwierzęta są traktowane jako elementy ruchome domu lub mieszkania, a nazywana jest tak chociażby większość mebli.

Koszt samego ubezpieczenia nie jest spory. Nie można jednak przesadzić, ponieważ koszt samego kredytu jest już dość spory. Warto zaopatrzyć się w jedynie kilka rozszerzeń, które są dla danego kredytobiorcy najważniejsze i wręcz wskazane.

Należy pamiętać, że przy nabywaniu kredytu hipotecznego, bank wymaga od kredytobiorcy tak zwanej cesji. Jest to nic innego, jak przypisanie mu prawa do odszkodowania dla nieruchomości. Oznacza to, że w przypadku poniesienia szkody całkowitej, całość kredytu spłaca ubezpieczyciel. Istnieje jednak szansa, że bank mimo podpisanej umowy, pozwala na odbiór odszkodowania przez lokatora.

Warto dowiedzieć się więcej na ten temat https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/jak-ubezpieczyc-mieszkanie-lub-dom-pod-kredyt-z-cesja-na-bank.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie?

Szukanie najbardziej odpowiedniego dla nas ubezpieczenia na własną rękę, może być dość problematyczne. Na rynku istnieje wiele towarzystw, które z wielką ochotą zaoferują swoje usługi. Istnieje jednak pewne ryzyko przepłacenia, czy napotkania oszustów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pewnego, internetowego narzędzia, zwanego porównywarką. Podana strona cieszy się dobrymi opiniami, oraz posiada współpracę z samymi znanymi i cenionymi towarzystwami. Jedyne co należy zrobić, to wypełnić prosty formularz, który wskaże stronie, jakie oferty danego klienta interesują. Nabyta w ten sposób polisa, jest również zaliczana do tej, potrzebnej do zaciągnięcia kredytu hipotetycznego – https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl.

Zdjęcie główne: Pickawood/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*