Co może być dekoracją ogrodową?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co może być dekoracją ogrodową?

Artykuł sponsorowany

Aby Twój ogród stał się idealną przestrzenią do relaksu i spędzania wolnego czasu, powinien być nie tylko wygodny, ale także estetyczny. Podpowiadamy, jakie dekoracje i akcesoria wybrać, aby stworzyć piękną przestrzeń ogrodową!

Chcesz stworzyć piękną i niepowtarzalną przestrzeń ogrodową, która będzie jednocześnie wygodna oraz przyjemna dla oka? Oto kilka naszych propozycji na wspaniałe dekoracje do ogrodu!

Rośliny dekoracyjne do ogrodu

Najlepszą dekoracją każdego ogrodu są bez wątpienia rośliny. Jakie rośliny dekoracyjne będą wyglądały w Twoim ogrodzie najlepiej?

Aby Twój ogród był przyjemny dla oka, warto przede wszystkim postawić na kwiaty. To właśnie dzięki nim ogród zyska uroku i niepowtarzalnego charakteru. Jeśli chodzi o kwiaty jednoroczne, to wspaniałym wyborem będą maciejki, słoneczniki, nasturcje oraz nagietki. Jeśli zaś zależy Ci przede wszystkim na rozłożystych i bujnych roślinach, to warto zasadzić w swoim ogrodzie róże w różnych odcieniach oraz hortensje.

Możesz także zdecydować się na krzewy i drzewka. Genialnym pomysłem jest zasadzenie iglaków, które będą doskonałym źródłem cienia – koniecznie postaw na jodły kalifornijskie oraz świerki białe, które możesz wykorzystać jako element żywopłotu. 

Do zaaranżowania Twoich kwiatów i innych roślin z całą pewnością przyda się palisada drewniana

Trawa – baza aranżacji ogrodowej

Nie możesz zapomnieć także o trawie. Mimo że bardzo często nie zwracamy na nią szczególnej uwagi, to jest ona swoistą bazą całej aranżacji ogrodowej. W polskim klimacie najlepiej sprawdzają się mieszanki traw. Dzięki takiemu połączeniu kilku gatunków Twój trawnik będzie gęsty i soczyście zielony przez bardzo długi czas. 

Możesz postawić na przykład na mieszanki z dodatkiem kostrzewy czerwonej będącej podstawowym gatunkiem trawy. Jest to trawa odporna na suszę i deptanie. Inną doskonałą propozycją będzie wiechlina łąkowa idealna do mocno nasłonecznionych ogrodów, szybko rosnąca i wytrzymała życica trwała oraz posiadająca spore walory estetyczne mietlica pospolita.

Dekoracje wiklinowe

Genialnym pomysłem na ozdobę ogrodową są również wyroby z wikliny do ogrodu.  Najpopularniejszym dodatkiem do ogrodu są bez wątpienia meble ogrodowe wykonane z wikliny. Są one niezwykle lekkie, co umożliwia ich łatwe przestawianie. Nie można im odmówić też niepowtarzalnego i ciekawego designu.

Ciekawą propozycją są także takie wiklinowe akcesoria jak piękne, ręcznie wykonane kosze, figurki, kwietniki czy kule, które wprowadzą do Twojego ogrodu wyjątkowy, a nawet nieco bajkowy klimat.

Zdj. główne: congerdesign/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*