Co to jest aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Co to jest aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe?

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe powiadomi cię o możliwym kontakcie z koronawirusem. Korzystając z niej, dowiesz się też, w jakiej grupie ryzyka jesteś.

Z myślą o przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, powstała aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe, która umożliwia samoobserwacje i samoocenę stanu zdrowia, informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną oraz dostarcza wskazówek, gdzie szukać pomocy w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych i jak się zabezpieczać.

Photo by: freepik, from: www.freepik.com

W aplikacji regularnie wypełniasz proste ankiety, które pomogą ci monitorować twój stan zdrowia i ocenić, w jakiej grupie ryzyka jesteś. Masz również możliwość prowadzenia swojego dziennika zdrowia, który może być pomocny dla lekarza, w razie pogorszenia twojego stanu zdrowia. 

Aplikacja jest dobrowolna, bezpłatna i bezpieczna – nie gromadzi danych użytkownika na zewnętrznych serwerach, wszystkie wprowadzone informacje pozostają na urządzeniu, na którym aplikacja została zainstalowana. Korzystając z niej, możesz zmniejszyć ryzyko zakażenia i tym samym przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

Źródła: gov.pl, mobiletrends.pl

Photo by: freepik, from: www.freepik.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*