Co wymienić w starych drzwiach?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Co wymienić w starych drzwiach?

Artykuł sponsorowany

Czasami szczegóły potrafią zaważyć na tym, jak prezentuje się całe wnętrze. Z tego powodu niezwykle ważna jest dbałość o wykończenia mebli, niewielkie elementy czy fragmenty zdobień. Bywa też tak, że wymiana drobiazgu decyduje o odbiorze całości – a koszt jest wtedy znacznie mniejszy.

Najwrażliwszy element wszystkich drzwi

Drzwi, chociaż być może nie wydają się specjalne ważne, zajmują dużo miejsca w przestrzeni. Znajdują się idealnie w polu widzenia przeciętnej osoby, są dość duże i często używane. Nic więcej nie potrzeba, by zostać zauważonym – chociażby podświadomie! Niestety, czasami działa to na niekorzyść właściciela mieszkania, ponieważ często używane elementy mają tendencję do zużywania się i tracenia na swojej estetycznej atrakcyjności. Jedną z najwrażliwszych składowych drzwi są klamki do drzwi. Dotykane kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy dziennie potrafią szybciej niż reszta drzwi ulec wytarciu i zniszczeniu. Wyglądają wtedy mało elegancko, a Ciebie może to irytować lub krępować. Być może wydaje Ci się nawet, że całe drzwi są stare, ale to niekoniecznie prawda. Zacznij od wymiany klamek, a przekonasz się, że Twój odbiór drzwi ulegnie całkowitej zmianie.

Zmiana stylu – zadbaj o szczegóły

Klamki lub gałki do drzwi warto wymieniać nie tylko wtedy, kiedy ulegną wytarciu lub zniszczeniu. Powinieneś o nich pamiętać także, kiedy planujesz zmianę wystroju wnętrz. Wbrew pozorom, szczegóły takie jak gałki do szuflad, nóżki mebli czy właśnie klamki do drzwi potrafią całkowicie zmień odbiór całego pomieszczenia. Robisz mały remont i styl glamour zastępuje estetyka minimalistyczna? Zadbaj o wymianę złotych wykończeń i dodatków na proste, geometryczne i monochromatyczne odpowiedniki. Klamki pomogą Ci również podkreślić w delikatny sposób charakter pomieszczeń i wybory estetyczne, których dokonujesz. Mimo, że wydają się niewidoczne, potrafią na długo zapaść w pamięci odwiedzających Cię gości – a także stać się Twoim powodem do dumy.

Zdjęcie główne: pexels.com/Malcolm Garret

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*