Elektronika przydatna w każdym domu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Elektronika przydatna w każdym domu

Artykuł sponsorowany

Jeśli zastanawiasz się, co może być przydatne w Twoim domu, to elektronika z pewnością będzie jednym elementów do rozważenia. Z pewnością ułatwi Ci życie na wiele sposobów. Poniżej podajemy trzy przykłady urządzeń, które niosą za sobą mnóstwo korzyści. Sprawdź, co mamy na myśli!

Lodówka – podstawowe urządzenie w każdym domu

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez lodówki. Umożliwia ona dłuższe przechowywanie żywności, zachowując jej świeżość, smak i wartości odżywcze, co pozwala uniknąć marnowania jedzenia. Urządzenie to chroni artykuły spożywcze przed zepsuciem oraz zapobiega rozwojowi bakterii i innych mikroorganizmów. Ponadto dużo się do niej zmieści, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by na przykład zrobić większe zakupy raz w tygodniu, aniżeli tracić czas na codziennych wizytach w sklepie.

Co ciekawe, nowoczesne lodówki – sprawdź: https://sklep.mpm.pl/pl/46-lodowki – zużywają mniej energii elektrycznej w porównaniu ze starszymi modelami. Mają też wiele dodatkowych funkcji: automatyczne rozmrażanie, system chłodzenia, funkcję superchłodzenia, dystrybutor wody i lodu, system filtrów usuwających z wody nieprzyjemne zapachy i smaki, panel LED i oświetlenie LED czy też sterowanie za pomocą aplikacji. Lodówki są również dostępne w różnych kolorach, stylach i rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dobierzesz urządzenie pasujące do Twojej kuchni.

Klimatyzatory – przyjemny chłód w zasięgu ręki

Wysoka temperatura może utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Warto więc zaopatrzyć się w przenośny klimatyzator, który daje uczucie przyjemnej, chłodnej bryzy. Sprawdź: https://sklep.mpm.pl/pl/38-klimatyzatory

Obniży on temperaturę do wybranego poziomu, ale też zajmie się wentylacją pomieszczenia, a nawet jego osuszeniem (by zapobiec rozwojowi grzybów i pleśni). Niektóre modele mają wbudowaną funkcję oczyszczania powietrza. 

Urządzenia te również są bardzo wydajne i mogą pracować przez wiele godzin. Wszystkie parametry ustawiasz na panelu, choć nowoczesnymi i bardziej zaawansowanymi modelami możesz sterować pilotem lub poprzez aplikację.

Pralki – idealna czystość na wagę złota

Mycie ręczne na większą skalę nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie tylko się przy tym namęczysz, ale i zużyjesz dużo wody – a nie ma gwarancji, że ubrania będą nieskazitelnie czyste. Wybierz pralkę ładowaną od przodu lub od góry, która ma szeroką ofertę programów: do prania białego, kolorowego, delikatnych tkanin, obuwia itp. Sprawdź: https://sklep.mpm.pl/pl/50-pralki.

Przydatna jest bez wątpienia funkcja zapobiegająca wyciekom wody w razie awarii, tryb eko, tryb delikatnego wirowania pozwalającego ograniczyć zagniecenia, jak również funkcja pozwalająca zaprogramować uruchomienie pralki za godzinę lub na kilka godzin.

Jak wybierać elektronikę i na co zwracać uwagę?

Na koniec jeszcze mamy kilka wskazówek, które z pewnością pomogą Ci kupić dobrej jakości sprzęty i urządzenia. Przede wszystkim określ swój budżet, a następnie w tej kategorii szukać produktów, które mają konkretne parametry. 

Zdecydowanie zwróć uwagę na rozmiar, pojemność i funkcjonalność (dodatkowe pojemniki, tryby i programy), upewniając się, że spełni to Twoje potrzeby. Wybieraj modele o jak najniższym poborze energii, ponieważ to przyczynia się do zmniejszenia rachunków za energię elektryczną, oraz te generujące możliwie niski poziom hałasu.

Sięgaj po renomowane marki i produkty cieszące się dobrymi opiniami użytkowników. Upewnij się przy tym, że zakupione urządzenie ma odpowiednią gwarancję, aby w razie potrzeby móc je naprawić lub wymienić na nowe.

Fot.: PlanetCare/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*