Jak dbać o uprawy na działce?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dbać o uprawy na działce?

Artykuł sponsorowany

Pielęgnowanie działki to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo dzięki działce możesz cieszyć się świeżymi warzywami i owocami, które samodzielnie wyhodujesz. Dowiedz się, jak prawidłowo zadbać o działkowe uprawy. 

Wybierz odpowiednie miejsce na swoje uprawy?

Jeśli chcesz cieszyć się dorodnymi roślinami oraz smacznymi warzywami i owocami z własnego ogródka, to koniecznie musisz wybrać dobre miejsce do upraw. Warzywa i inne rośliny do swojego rozwoju potrzebują światła, wybierz więc na warzywnik miejsce słoneczne, ale zaciszne. Ważne jest także, aby wybrać odpowiednią wielkość warzywniaka. Taki działkowy ogródek mogą stanowić  regularne kwatery, na poziomie gruntu lub na podwyższonych rabatach, które będą przedzielone ścieżkami. Taki sposób uprawy ułatwia kontrolę uprawy, pielęgnację, zbiór plonów oraz efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Regularne nawożenie

Aby Twój działkowy ogródek obdarowywał Cię pięknymi warzywami i owocami, warto pamiętać o regularnym nawożeniu, na przykład wykorzystując do tego nawozy magnezowe Rodzaje nawozów, na jakie się zdecydujesz, powinny być jednak dopasowane do Twojej uprawy.  Dlaczego warto pamiętać o regularnym nawożeniu? Jest ono niezbędne, aby rośliny zdrowo rosły, a plony były obfite. Dzięki dobrze dobranym nawozom unikniesz chorób roślin i problemów objawiających się słabszym kwitnieniem, przyrostem i mniejszym owocowaniem.

Pozbądź się chwastów

Bardzo ważne dla Twojej uprawy jest także pozbycie się chwastów. Zabierają one innym roślinom wszystkie niezbędne składniki mineralne z gleby, przez co nie będą się one dobrze rozwijać. Jak skutecznie pozbyć się chwastów? Najlepszym rozwiązaniem jest przekopanie ziemi i dokładne wybranie z niej kłączy, korzeni i rozłogów chwastów. Jeśli problem jest bardziej rozległy, a przekopywanie zbyt uciążliwe, możesz także zdecydować się na spryskanie chwastów herbicydem.

Zdj. główne: Elaine Casap/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*