Jak nadać paczkę przez Internet?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak nadać paczkę przez Internet?

Artykuł sponsorowany

Starsi ludzie mogą mieć problemy z odnalezieniem się w świecie technologii. Nie ma czego się obawiać – korzystanie z Internetu jest znacznie prostsze, niż Ci się wydaje.

Kurier czy placówka?

Chcąc nadać paczkę przez Internet, mamy do wyboru wysyłkę w placówce lub poprzez kuriera. To pierwsze rozwiązanie nie różni się zanadto od tradycyjnego sposobu nadawania paczki na poczcie. Możesz pakunek zapakować samodzielnie, a etykietę wygenerować (o czym wspomnimy w następnych punktach artykułu), a następnie zanieść paczkę do miejsca, z którego będzie wysyłana.

Wybranie firmy kurierskiej do odbioru paczki to jednak większa wygoda, szczególnie w obecnych czasach, gdy starsze osoby mogą być niechętne do opuszczenia domu ze względu na ich zdrowie. Różnica między tym sposobem a pierwszym jest taka, że nie wymaga od Ciebie wychodzenia na zewnątrz. Cały proces nadania paczki odbywa się wyłącznie internetowo, a sama przesyłka zostanie od Ciebie bezpośrednio odebrana przez kuriera.

Jak wycenić przesyłkę?

Skorzystaj z usług cennika online, który na podstawie wybranego przez Ciebie kuriera, wagi i gabarytów paczki szybko wygeneruje przybliżoną cenę wysyłki. Wystarczy, że wprowadzisz odpowiednie dane do kalkulatora. Dzięki temu od razu będziesz mieć świadomość, ile cały proces Cię wyniesie.

mężczyzna przy laptopie
Photo by DCStudio from Freepik.com

Jak zapakować paczkę?

Przed przystąpieniem do pakowania upewnij się, że przesłany przez Ciebie produkt nie jest uszkodzony. Jeśli jest w idealnej kondycji, możesz przejść do następnego kroku.

Wybierając opakowanie, dobierz wytrzymały i nieuszkodzony karton. To zapewni przesyłce bezpieczeństwo w tranzycie. Bardzo ważne jest również kupienie takiej paczki, która rozmiarami nie odbiega za bardzo od jej zawartości. Za duża przestrzeń między produktem a opakowaniem doprowadzi do tego, że nasz produkt będzie stale przemieszczał się w paczce podczas jazdy samochodem kurierskim, co może doprowadzić do dalszych szkód. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć właściwego kartonu, wypełnij środek folią bąbelkową, styropianem lub skrawkami szarego papieru, aby zamortyzować ewentualny upadek. W kryzysowej sytuacji nawet zwykły ręcznik papierowy nada się jako ochronna wyściółka paczki.

Do szczelnego opakowania przesyłki przydadzą Ci się dyspensery do taśm pakowych, które ułatwią i przyspieszą cały proces oklejania kartonu. Dzięki odpowiedniemu zapakowaniu paczki zapobiegniesz wypadnięciu towaru ze środka, a do tego Twój odbiorca będzie w stanie rozpoznać, kiedy ktoś w trakcie tranzytu przesyłkę otworzył, a następnie ponownie zakleił.

Jak nadać paczkę?

Wybrana przez Ciebie firma kurierska powinna mieć na swojej stronie kreator etykiety nadawczej. Po znalezieniu linka wystarczy, że wpiszesz wymagane dane w odpowiednie miejsca i wygenerujesz kartkę z danymi adresowymi. Możliwe, że kalkulator będzie od Ciebie wymagał podania, kto opłaca wysyłkę – Ty czy Twój płatnik.

Po wydrukowaniu etykiety, naklej ją w widocznym miejscu, najlepiej na górze paczki. Jeśli obawiasz się, że może oderwać się w tranzycie, wsadź dodatkową kopię do środka opakowania.

Masz jakieś wątpliwości odnośnie do wypełniania etykiety? Zawsze możesz poprosić kuriera o sprawdzenie, czy paczka została poprawnie oznakowana.

zaklejanie przesyłki
Photo by jcomp, from: Freepik.com

Co dalej?

Kiedy wszystkie poprzednie kroki zostały wykonane, wszystko, co musisz teraz zrobić, to czekać cierpliwie na przyjazd kuriera. Na Twój e-mail oraz numer telefonu powinno zostać wysłane powiadomienie, w jakich godzinach możesz spodziewać się wizyty dostawcy. Wystarczy, że wręczysz mu paczkę, zapłacisz ewentualne należności – i gotowe! Podróż swojej przesyłki możesz śledzić na stronie wybranego kuriera. Kiedy zostanie doręczona, otrzymasz kolejne powiadomienie informujące o tym, że paczka bezpiecznie dotarła do odbiorcy.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*