Jak urządzić mieszkanie w stylu francuskim?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak urządzić mieszkanie w stylu francuskim?

Artykuł sponsorowany

Francuskie wnętrza charakteryzują się wyszukanym stylem i niepowtarzalną elegancją. Dlatego też na urządzenie mieszkania w stylu francuskim często decydują się osoby szukające szyku i prowansalskiego uroku. Dowiedz się, jak możesz zaaranżować swój dom w takim właśnie klimacie.

Czym charakteryzują się francuskie wnętrza?

Styl francuski jest dość popularny, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Potrafi on jednak przybrać bardzo różne formy, dlatego też nie każdy z nas wie, czym dokładnie charakteryzują się wnętrza w stylu francuskim. Jakie one są? Często przybierają klimat charakterystyczny dla baroku, pełen przepychu, złota i bogatych zdobień. Innym razem są to wnętrza przywodzące na myśl sielskie domki Prowansji. Styl francuski to także minimalistyczne, ale wyjątkowo eleganckie mieszkanie inspirowane paryskim szykiem i urokiem.

Elegancja prosto z Paryża

Najpopularniejszym stylem francuskim jest bez wątpienia ten paryski. Przypomina on nieco styl loftowy, jednak charakteryzuje się znacznie większą delikatnością. Jego podstawą są eleganckie i stylowe meble. Charakterystyczne dla stylu paryskiego są także wysokie sufity, duże okna porte-fenêtre, ściany pokryte sztukaterią, marmurowe kominki, ułożone w jodełkę parkiety, a także tekstylia wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Uroki Prowansji

Niezwykle przytulnym i eleganckim stylem francuski jest również styl prowansalski. Jego romantyczne i pełne uroku akcenty spowodowały, że pokochało go wiele osób. Charakterystyczna dla niego jest jasna kolorystyka, zwłaszcza beże oraz delikatne odcienie fioletu. We wnętrzach prowansalskich zawsze dominuje szlachetne drewno, szczególnie jeśli chodzi o meble. Jeśli więc chcesz urządzić dom w takim właśnie stylu postaw na meble kuchenne prowansalskie oraz urokliwe dodatki, takie jak komoda prowansalska

Bogactwo baroku

Mimo że barokowe wnętrza nie są dość popularnym pomysłem, to z powodzeniem możesz urządzić swój dom również w tym francuskim stylu. Pamiętaj, że barok to przede wszystkim przepych i luksus. Postaw więc na takie elementy jak sztukateria, zdobione lustra oraz obrazy w złotych ramach, potężne, kryształowe żyrandole, a także meble o opływowych kształtach i masywnych nogach, najczęściej występujące w ciemnej tonacji barw.

Zdj. główne: Carly Reeves/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*